Facebook testuje funkcję podziału rachunku w Messengerze

Wkrótce może być więcej sposobów, aby Twoi znajomi zapłacili swoją część czeku. Facebook (lub jego firma macierzysta Meta) ogłosił dziś, że testuje Split Payments, ” darmowy i szybki sposób na dzielenie się kosztami rachunków i wydatków.”Od przyszłego tygodnia użytkownicy w USA będą mogli pobierać opłaty od swoich znajomych na czacie grupowym lub z Centrum płatności w Messenger. 

Na czacie grupowym musisz nacisnąć przycisk “Rozpocznij”, aby zainicjować płatności, a następnie możesz równomiernie podzielić sumę pieniędzy lub zdecydować, co każda osoba jest winna. Możesz także dołączyć siebie i dodać konfigurowalną wiadomość. Pieniądze zostaną wysłane za pośrednictwem usługi Facebook Pay, a po przesłaniu prośby zostaną wysłane na czat grupy. 

Facebook powiedział również, że dodano nowe niestandardowe efekty grupy od czterech dodatkowych twórców: King Bach, Emma Chamberlain, Bella Poarch i Zach King. Na początku tego miesiąca firma wydała również nowy “soundmojis” związany z Stranger Things soundtrack i remaster albumu Taylor Swift Czerwony.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.