“Final Fantasy XIV” wróci do sprzedaży 25 stycznia

Nowi gracze będą mogli zakupić cyfrowe kopie Final Fantasy XIV od 25 stycznia reżyser i producent gry, Naoki Yoshida, ogłosił w długim poście. Square Enix zawiesił sprzedaż fizyczną i cyfrową gry w połowie grudnia ubiegłego roku, ponieważ szło jej zbyt dobrze, jak na to, co firma mogła wtedy obsłużyć. Ludzie musieli czekać godzinami, aby dostać się, gdy próbują grać w godzinach szczytu, ponieważ ” gęsta koncentracja godzin gry… znacznie przekracza pojemność serwera [gry].”Niestety, deweloper nie był w stanie dodać więcej serwerów przed Endwalker ekspansja została uwolniona z powodu globalnego niedoboru półprzewodników. 

W swoim poście Yoshida wyjaśnił kroki, jakie firma podejmuje, aby rozwiązać wysoki poziom zatorów w grze. Na początek, Square Enix udostępni swoje oceaniczne Centrum Danych również 25 stycznia i otworzy pięć nowych światów od samego początku, aby wszyscy w Oceanii mogli się przenieść, aby uzyskać lepsze wrażenia. Usługa world transfer jest obecnie zawieszona, ale zostanie wznowiona 26 stycznia-ponadto osoby przenoszące się do nowych oceanicznych światów będą mogły to zrobić za darmo. 

Yoshida ujawnił również, że Square Enix pracuje nad rozbudową swoich japońskich, europejskich i północnoamerykańskich centrów danych. Firma wyjaśniła, że ze względu na globalny niedobór półprzewodników, potrzeba było trochę czasu, aby uzyskać potrzebne komponenty, aby móc je uruchomić. W rzeczywistości musi tworzyć nowe centra danych etapami, ponieważ nadal ma problemy z zabezpieczeniem niezbędnego sprzętu serwerowego. 

W Ameryce Północnej pierwsza faza rozszerzenia odbędzie się w sierpniu 2022 roku, a do sieci trafią cztery nowe światy. Drugi etap zostanie wdrożony latem 2023 r.i otworzy cztery kolejne światy. W przypadku Japonii deweloper planuje dodać jeszcze jedno logiczne centrum danych do obecnych trzech, aby zmniejszyć liczbę światów dla każdego z nich. Europejska ekspansja będzie również przebiegać w dwóch fazach, z których pierwsza zaplanowana jest na Lipiec 2022 r.i wprowadzi do sieci cztery nowe światy. Latem 2023 r. Square Enix stworzy nowe logiczne centrum danych z ośmioma nowymi światami w Europie. 

“Jeszcze raz chciałbym przeprosić za opóźnienia w rozbudowie serwera spowodowane globalnym brakiem półprzewodników” – napisał Yoshida. Poprosił również o zrozumienie graczy w wznowieniu sprzedaży gry, chociaż niektórzy mogą uznać tę decyzję za przedwczesną. Square Enix będzie monitorować stabilność serwera po wznowieniu sprzedaży i może ponownie uruchomić bezpłatne wersje próbne, jeśli wszystko pójdzie dobrze. Jednak w przypadku, gdy serwery “nadal doświadczają ekstremalnych poziomów przeciążenia” pomimo wszystkich kroków, które podejmuje, deweloper może ponownie rozważyć zawieszenie sprzedaży cyfrowej. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.