“Ojciec chrzestny” – markowe włoskie jedzenie przybywa z hukiem

To oferta, której nie możesz odrzucić.

Nowa linia importowanych włoskich potraw – w tym oliwy z oliwek, octu balsamicznego, sosów i wódki—bierze swoją nazwę, historię i inspirację z kultowej serii filmowej, “Ojciec chrzestny.”

Corleone Fine Italian reprezentuje współpracę między MJ Licensing Z Los Angeles i Viacomcbs Consumer Products, która nadzoruje licencjonowanie i merchandising dla globalnej firmy medialnej i rozrywkowej, w tym Paramount Pictures, która wydała film w 1972 roku. Sequele powstały w 1974 i 1990 roku.

Prawie 50 lat później Franczyza “Ojciec chrzestny” pozostaje potężną siłą, która przekazuje nostalgiczny przekaz o znaczeniu rodziny, która stanowi podstawę marki, z apelem do miłośników filmów i smakoszy, powiedział Jeffrey Dash, partner zarządzający MJ Licensing, w wywiadzie. To, jak uważa, odróżni linię od typowych licencjonowanych produktów spożywczych, które, jak powiedział, często mają tendencję do braku mocy.

“Wiele razy działy licencjonowania studio po prostu nakładają logo na produkt i nie myślą o budowaniu marki. Po prostu zawarli umowę i to koniec ” – powiedział Dash. “To, co tutaj robimy, to budowanie rzeczywistej marki, która naszym zdaniem stanie się skuteczna ze względu na jakość produktów. Czujemy, że ludzie będą chcieli wypróbować produkt, ponieważ kochają film, a ponieważ lubią produkty, zaufają marce.”

Pomysł na linię Godfather food sięga 2014 roku, a dążenie do marki wódki MJ starało się skojarzyć z Don Vito Corleone, patriarchą Marlona Brando. Rozmowy z Paramount poszły w ślad za ewolucją pomysłu, aby uwzględnić również żywność, w tym prawdziwą premierę fikcyjnej oliwy z oliwek, którą rodzina Corleone importowała jako przykrywkę dla swoich przestępczych przedsiębiorstw.