Funkcja “zablokowanego folderu” zdjęć Google na smartfonach bez pikseli

Zgodnie z obietnicą, Zdjęcia Google zaczynają wdrażać funkcję zablokowanego folderu do Samsunga i innych telefonów bez pikseli, Sammobile zgłosiła. Chodzi o to, że przechowuje twoje najbardziej prywatne zdjęcia z dala od podstawowego zestawu obrazów i offline. Do tej pory była dostępna tylko na urządzeniach Pixel 3 lub nowszych, ale teraz jest również dostępna w starszych modelach pikseli, The Verge przyjąłem. 

Zablokowany Folder natychmiast został oznaczony jako “nude storage folder” przez ekspertów, gdy po raz pierwszy został uruchomiony w Google IO 2021 w maju. Niezależnie od tego, czy masz te lub inne wrażliwe zdjęcia, przechowuje je w miejscu zabezpieczonym hasłem lub biometrycznie, aby dzieci, przyjaciele lub inni nie natknęli się na nie przypadkowo.

Aby skorzystać z tej funkcji, po prostu uruchom Zdjęcia Google, przejdź do “biblioteka”, a następnie sekcja” Narzędzia ” u góry. Kliknij na to, a funkcja powinna pojawić się na karcie, pod warunkiem, że masz aktualizację z około 29 listopada. 

Dla mnie działa dobrze na urządzeniach Samsung Galaxy S10 i Galaxy Fold3, a Android Central poinformował, że pojawił się również na urządzeniach Oppo I OnePlus. Jeśli zdecydujesz się z niego skorzystać, pamiętaj, że Twoje zdjęcia nie będą archiwizowane w chmurze, więc znikną, jeśli usuniesz zdjęcia Google lub wytrzesz/zgubisz smartfon. Google ma więcej informacji na temat tej funkcji tutaj. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.