Google Stadia jest wreszcie dostępny na telewizorach LG prawie rok później

Zajęło to większą część roku, ale Google Stadia jest dostępny na najnowszych telewizorach LG. Każdy, kto ma zestaw LG z systemem webOS 5.0 lub 6.0 (czyli 2020 lub nowszym), może korzystać z usługi gier w chmurze, aby grać Assassin ‘ s Creed lub Madden bez konieczności korzystania z urządzenia multimedialnego lub komputera jako pośrednika. Będziesz potrzebował kompatybilnego gamepada, ale nie powinno to stanowić problemu, gdy kontroler Stadia i wspólne podkładki konsoli powinny działać bezprzewodowo lub przez USB.

Nic dziwnego, że LG proponuje jeden ze swoich telewizorów OLED Dla Stadia dzięki szybkiemu czasowi reakcji pikseli, niskiemu opóźnieniu i (dla subskrybentów Stadia Pro) wizualizacji 4K HDR. Z pewnością nie są one jednak wymagane i prawdopodobnie opóźnienie w strumieniowaniu gier będzie miało większy wpływ.

Stadia jest dostępna za pośrednictwem LG Content Store we wszystkich 22 krajach, w których usługa już istnieje. Prawdopodobnie nie kupisz telewizora z myślą o stadiach, ale to znacznie rozszerza liczbę zestawów, w których dostępna jest natywna obsługa — możesz być bardziej skłonny spróbować, jeśli bariera wejścia jest o wiele niższa.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.