Długo plotkowany smartwatch Google może pojawić się 26 maja

Nie było dudnienia od dłuższego czasu, że Google został beavering away na własnym smartwatch. Plotki w zeszłym miesiącu sugerowały, że zegarek marki Google może pojawić się w 2022 roku, a teraz mamy nieco jaśniejsze pojęcie, kiedy może zadebiutować.

Leaker Jon Prosser powiedział, że zegarek jest obecnie planowany na przyjazd 26 maja, zauważając, że jest to ” pierwszy widzieliśmy ustaloną datę na urządzeniu za kulisami.”Chociaż wydaje się, że na pierwszy rzut oka jest to dziwnie konkretna data dla czegoś tak odległego, czas pasuje do konferencji programistów Google I/O, która zwykle odbywa się w maju.

Podobnie jak w przypadku większości smartwatches w ekosystemie Androida, oczekuje się, że smartwatch ma okrągłą twarz, choć bez fizycznej ramki. Prawdopodobnie będzie miał czujnik tętna i inne funkcje przyjęte od Fitbit, który Google kupił w zeszłym roku. Urządzenie może pokazać zakres tego, co Wear OS może zrobić i być ustawiony jako konkurent Apple Watch.

Data premiery nie jest oczywiście ustalona. Nie jest też nazwa urządzenia, pomimo sugestii, że będzie ono nazywane Pixel Watch. Mimo to jest to coś dla entuzjastów Androida i pikseli, na co powinni mieć oko.

Inne plotki sugerują, że smartfon Pixel 6A pojawi się również w maju. Oczekuje się, że będzie używać tego samego chipsetu Tensor jako Pixel 6, chociaż Google może porzucić Gniazdo słuchawkowe w modelu budżetowym.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.