Ustawodawcy GOP naciskają NBC na temat praw człowieka w relacjach z Olimpiady

Dwóch czołowych Republikanów z Komisji ds. energii i Handlu w domu naciska na Kierownictwo NBC, w jaki sposób wykorzystają relację firmy z przyszło miesięcznych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, aby podkreślić łamanie praw człowieka w Chinach.

W liście do Jeffa Shella, dyrektora generalnego NBCUniversal i Gary ‘ ego Zenkela, prezesa firmy Olympics and business, prawodawcy również proszą o odpowiedzi na serię pytań dotyczących możliwego wpływu Chińskiej Partii Komunistycznej I Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego na zimową transmisję olimpiady w sieci.

“Biorąc pod uwagę historię Chin cenzury i kontroli rządowej, a także fakt, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) jest w stanie skorzystać finansowo z pokrycia NBCUniversal w grach, jesteśmy zaniepokojeni zakresem wpływu CCP może mieć na pokrycie NBCUniversal w grach,” napisali.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

List, podpisany przez reprezentantkę Cathy McMorris Rodgers, Top Republikanów w pełnej Komisji, i przedstawiciel Robert Latta, ranking Republikanów w podkomisji, która reguluje kwestie wpływające na przemysł medialny, jest najnowszym wysiłkiem prawodawców USA, aby wykorzystać Olimpiadę, aby zgłosić obawy dotyczące rekordu Chin w zakresie praw człowieka.

Rzeczniczka firmy nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz. W prezentacji wideo z dziennikarzami w zeszłym tygodniu, Molly Solomon, producent wykonawczy transmisji Olimpiady NBC, powiedział, że sieć rozumie ” że istnieją pewne trudne kwestie dotyczące kraju gospodarza.”