“Grid Legends” pojawi się 25 lutego

Kolejna gra z serii Grid, a pierwsza od czasu, gdy firma Electronic Arts kupiła Codemasters na początku tego roku, ma datę premiery. Grid Legends trafi na PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i PC 25 lutego.

Codemasters zapowiedziało grę na EA Play Live w lipcu. Grid Legends tryb fabularny inspirowany dokumentami Netflix Formuła 1: Drive to Survive. Zawiera występy na żywo, które zostały sfilmowane przy użyciu tej samej technologii wirtualnego zestawu, co Mandalorianin.

Na początku będziesz mógł jeździć ponad 100 pojazdami i rywalizować w ponad 250 wydarzeniach w trybie kariery. Powracają tryby Drift i Elimination, a gracze mogą zapoznać się z twórcą wyścigu i nowym trybem o nazwie Electric Boost. Codemasters mówi, że będziesz mógł ścigać się online po” trzech szybkich naciśnięciach przycisków”, a akcja rozpocznie się niemal natychmiast po wybraniu wyścigu.

Grid Legends dołącza do grona najważniejszych gier, które pojawią się w lutym. Przybywa tego samego dnia co Elden Ring i wkrótce po tym jak Dying Light 2, Horizon: Forbidden West, Przeznaczenie 2: Królowa Czarownic oraz Sifu. Chociaż Grid Legends nie będzie musiał rywalizować z żadnymi dużymi grami wyścigowymi w lutym, kolejny heavy hitter będzie dostępny zaledwie tydzień później: Gran Turismo 7.

Tymczasem Codemasters zaoferowało pierwsze dogłębne spojrzenie na Grid Legends gameplay. Wraz z wyścigiem eliminacyjnym i dużą platformą w akcji, 17-minutowy film pokazuje wyścigi uliczne w ulewnym deszczu.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.