Połowa brytyjskich konsumentów planuje zmniejszyć ślad węglowy poprzez wybory żywieniowe

Nowe badanie wyborów żywieniowych brytyjskich konsumentów przeprowadzone przez platformę medialną Teads with Kantar pokazuje, że 40% twierdzi, że dokonało bardziej “zrównoważonych” wyborów podczas świątecznych zakupów, podczas gdy 60% chce usłyszeć o referencjach dotyczących zrównoważonego rozwoju marek, ale nie ufa mediom społecznościowym jako wiarygodnemu źródłu.

Prawie połowa (49%) chce zmniejszyć swój ślad węglowy poprzez wybory żywieniowe, które podejmą w 2022 roku.

Świadomość brytyjskich konsumentów na temat produktów zarówno bezmlecznych, jak i ekologicznych nadal napędza tę zmianę, podczas gdy relacje w mediach na temat wydarzeń takich jak COP26 pomogły zwiększyć świadomość. COP26 odnotowała wzrost świadomości konsumentów na temat dokonywanych przez nich wyborów żywieniowych o 31%.

Wyniki wykazały również, że wiadomości głównego nurtu miały największy wpływ na wzbudzanie obaw dotyczących środowiska dla respondentów we wszystkich grupach wiekowych. Jednak 45% osób w wieku poniżej 35 lat stwierdziło, że wpływowi i ambasadorzy marki mają silny wpływ na postrzeganie wiarygodności marki w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Phil Sumner, VP Insights, Northern Europe w Teads mówi: “Nasze badania pokazują znaczącą zmianę wśród konsumentów w kierunku bardziej świadomych ekologicznie postaw związanych ze zrównoważonymi wyborami żywnościowymi . Witryny z wiadomościami Premium są oczywiście kluczowym źródłem przekazywania wiadomości o zrównoważonym rozwoju; marki muszą zapewnić, że ich reklamy będą umieszczane w tych środowiskach przynajmniej do momentu, gdy początkowe zaufanie marki zostanie ugruntowane. Dzięki temu influencerzy i ambasadorzy marki mogą wyjątkowo skutecznie wpływać na młodszych odbiorców.”

Może majonez Hellmanna może jednak mieć jakiś cel.