Hasbro będzie gospodarzem pierwszego wydarzenia zakupowego na żywo

“Dzisiejsi konsumenci bardziej niż kiedykolwiek wcześniej pragną łatwego dostępu do rekomendacji produktów i uproszczonych zakupów online”, powiedział Eric Nyman, dyrektor ds.

Hasbro nie jest jedynym dużym sprzedawcą detalicznym inwestującym w ZAKUPY na żywo. Ulta Beauty, American Eagle i Kohl ‘ s są wśród sprzedawców prowadzących imprezy w tym sezonie wakacyjnym. To inteligentny sposób, aby marki wykorzystywały konsumentów, którzy chcą robić zakupy, którzy mogą być bardziej otwarci na pokazy produktów lub rekomendacje celebrytów. Rywal Hasbro Mattel nie zwrócił się z prośbą o komentarz na temat wakacyjnych planów.

Menedżerowie, którzy są zaznajomieni z platformą livestream, powiedzieli, że strategia polega często na czymś więcej niż tylko zwiększaniu sprzedaży—może to być okazja dla Hasbro i jego Marek do poprawy zaangażowania z kluczowymi klientami, na przykład.

“Dzięki transmisji na żywo możesz osiągnąć wiele celów—niekoniecznie jest to gra końcowa, nie zawsze zamykająca sprzedaż” – powiedziała Christine White, starszy dyrektor marketingu w Ulta Beauty, podczas dzisiejszej dyskusji panelowej Ad Age Next: Streaming conference. “Prawdopodobnie zaczyna się od zrozumienia, jaki jest związek, którego potrzebujesz, aby stworzyć z konsumentem i jak najlepiej to zrobić—wczesne poznanie tych formatów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu.”Ulta poprowadzi w tym roku wydarzenie zakupowe na żywo w TikTok na święta.

Ale marki nadal muszą się upewnić, że są zabawne i edukują o produktach, mówią eksperci. Kiedy Pet Detalista Petco gospodarzem doggie fashion show na początku tego roku, wygląd poszedł zbyt szybko w dół wybiegu i konsumenci brakowało widząc rzeczywiste produkty, Jay Altschuler, wiceprezes Petco transformacji mediów, powiedział na konferencji Streaming. “Dowiedzieliśmy się, że tempo jest krytyczne” “Musimy dać konsumentom czas na naukę, ocenę i zrozumienie produktów.”

Dla Hasbro oferta livestream rozszerza już rosnący dział rozrywki dla firmy Pawtucket, opartej na Ri. W ostatnim kwartale przychody z rozrywki wzrosły o 76% dzięki programom telewizyjnym takim jak” Yellowjackets “i filmom takim jak” My Little Pony: A New Generation.”Za kwartał, zgłoszone pod koniec października, łączne przychody wzrosły o 11% do 2 miliardów dolarów. Pomimo pewnych problemów związanych z łańcuchem dostaw, które mogą skutkować mniejszą liczbą produktów na półkach, kierownictwo planuje podwoić reklamę w te wakacje.

“Mamy agresywne plany reklamowe na ten sezon świąteczny, przesuwając więcej dolarów w tym roku w czwartym kwartale, aby prowadzić punkt sprzedaży” – powiedział Deb Thomas, dyrektor finansowy Hasbro, w przygotowanych uwagach zarządczych po zarobkach. “Będziemy jednak ściśle dopasować ten koszt do dostępności zapasów.”

Zarejestruj się na Ad Age następny: CMO w AdAge.com/NextCMO.