Oto nasze pierwsze spojrzenie na serię “Obi-Wan Kenobi”

Oto jedna rzecz, o której wiemy na pewno Obi-Wan Kenobi: w końcu zobaczymy kolejne starcie z Darthem Vaderem. Pierwszy raz obejrzeliśmy serial podczas Disney+ Day, przedłużonej uroczystości urodzinowej sieci streamingowej. Podczas gdy nie ma rzeczywistego materiału z Obi-Wan dostępne, klip zza kulis streaming poprzez aplikację i grafiki koncepcyjne ujawnia pewne znane i nowe terytorium dla serii. Ewan McGregor potwierdza, że serial rozpocznie się od Obi-Wana, który stara się zapewnić Luke ‘ owi Skywalkerowi bezpieczeństwo — jak można się było spodziewać — ale to tylko punkt wyjścia dla całej serii nowych przygód, według reżyserki Deborah Chow.

Lucas Film / Disney

Disney ujawnił wcześniej, że Hayden Christensen powróci do gry Dartha Vadera, a sądząc po grafice koncepcyjnej (i niektórych materiałach szkoleniowych), na pewno będzie gotowy, aby ponownie rzucić. (Materiał na żywo w dzisiejszym promo to tylko sprytny montaż z poprzedniego Gwiezdne Wojny filmy.) Ze względu na stosunkowo łagodną odpowiedź na Star Wars: The Rise of Skywalker, ma sens, aby Disney bardziej opierał się na produkcjach telewizyjnych, takich jak Mandalorian i Księga Boba Fetta,, gdzie może odkrywać nowe aspekty franczyzy.

Może nie tak gorąco oczekiwano, jest też trochę materiału z Baymax!, pokaz poświęcony sympatycznemu robotowi medycznemu z Big Hero 6. Jest to druga seria serii-po sequelu serialu, który trwał przez trzy sezony — i z wyglądu będzie bardziej skupiać się na komedii niż wybrykach superbohaterów. Ale tak naprawdę, to nie jest tak, że brakuje nam super-powered działania w tych dniach.

Obi-Wan Kenobi oraz Baymax! pojawi się w Disney+ gdzieś w 2022 roku.    

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.