Jak TikTok, Twitter, Snap aktualizują narzędzia reklamowe, Aby zwiększyć sprzedaż marki

Snapchat, TikTok i Twitter opublikowały aktualizacje, które dają reklamodawcom więcej funkcji marketingu bezpośredniego i sprzedaży, ułatwiając konsumentom zakupy z aplikacji.

Snapchat wprowadził dziś filtry rzeczywistości rozszerzonej, które łączą się z katalogami produktów marek, podczas gdy Twitter dostosował zaplecze swojej platformy reklamowej, aby uwzględnić więcej celów marketingowych. We wtorek TikTok uruchomił strony szybkiego ładowania, które są miejscami docelowymi w aplikacji, w których marki mogą pokazać więcej szczegółów produktu.

Wszystkie aplikacje skupiały się na różnych funkcjach, ale miały wspólny cel: ulepszać zakupy na miejscu, gdy handel społecznościowy zaczyna działać. “Dużo mówimy o możliwości handlu społecznościowego” – powiedziała Debbie Ellison, Globalny dyrektor ds. “Ten tradycyjny lejek marketingowy jest zbieżny, a punkt między inspiracją a zakupem jest zbieżny.”

Ponadto niektóre zmiany, w szczególności aktualizacja marketingu wydajności Twittera, mogą pomóc w dostosowaniu aplikacji do zmian w udostępnianiu danych przez Apple w ostatnich latach. Zasady anty-śledzenia firmy Apple utrudnia aplikacjom śledzenie konsumentów od reklamy wewnątrz aplikacji do łączy poza aplikacją. Polityka Apple skomplikowała mierzenie wydajności reklam—o ile konsument nie wyrazi zgody na śledzenie, marki nie zawsze mogą zobaczyć, w jaki sposób reklamy wpłynęły na konsumenta. Aplikacje szukają sposobów, aby pozwolić markom prowadzić całą swoją działalność w ich murach.

Temat: Co marki muszą wiedzieć o marketingu metaverse

Snapchat zwiększa sprzedaż

Snapchat prawdopodobnie dokonał najbardziej zaawansowanego technologicznie skoku dzięki filtrom rzeczywistości rozszerzonej, które są soczewkami Snap, których użytkownicy używają do tworzenia filmów. Snapchat ulepszył obiektywy, łącząc je z katalogami produktów i danymi inwentaryzacyjnymi marek. Marki takie jak Ulta Beauty, MAC Cosmetics, Nike, Farfetch, Zenni, Dior i Prada zbudowały soczewki zatrzaskowe, dzięki czemu konsumenci mogą praktycznie przymierzyć produkty za pośrednictwem aparatu.

Nowe soczewki połączone z katalogiem mają więcej danych, aż do kodu” stock keeping unit ” i zawierają szczegóły do 20 odmian produktu. Informacje są aktualizowane w czasie rzeczywistym, pomagając markom promować produkty, które są nadal w magazynie i najbardziej popularne.

W swoim ogłoszeniu Snapchat powiedział, że Ulta wypróbował nowe obiektywy i wygenerował 30 milionów “prób” w okresie dwóch tygodni, co doprowadziło do $6 milionów przyrostowych zakupów.

Marki mogą korzystać z dodatkowych danych, zebranych od konsumentów bawiących się soczewkami, aby wykryć, które odmiany produktów są najbardziej popularne, pomagając w badaniach i rozwoju oraz strategiach marketingowych, powiedział Snapchat.

Nie przegap najnowszych wiadomości. Zapisz się do newsletterów Ad Age tutaj.

TikTok przyspiesza

Funkcja szybkiego ładowania stron, którą TikTok ogłosił na początku tego tygodnia, to nowa sztuczka dla marek, aby połączyć się z witrynami docelowymi, które żyją w aplikacji. “Instant Page pozwala markom opowiedzieć swoją historię, podkreślając produkty, usługi i promocje dla użytkowników pochodzących z reklam w kanale”, powiedział TikTok w poście na blogu o aktualizacji. “To nie tylko zwiększa czas ładowania i konwersje, ale także zachęca użytkowników do poświęcenia więcej czasu na poznawanie marki.”

Śledzenie konwersji jest jedną z zalet nowej jednostki reklamowej, ponieważ Apple utrudnia pomiar. Konwersja ma miejsce, gdy reklama prowadzi do sprzedaży lub innej akcji, takiej jak pobranie.

TikTok może powiedzieć reklamodawcom, kiedy cużytkownicy byli bardziej zainteresowani promowanymi produktami, wykrywając, kiedy kliknęli stronę docelową.

Ellison z Vmly & R Commerce powiedział,że szybsze strony są kluczem do zainteresowania ludzi online. “Wiemy już, że powolny czas ładowania wpływa dość poważnie na Współczynnik konwersji” – powiedział Ellison.

TikTok powiedział, że nowe strony ładują się 11 razy szybciej.

RSVP dla Ad Age dogłębnie: odblokowanie metaverse.

Twitter kieruje ofertami

W środę Twitter wspomniał o zmianach Apple w ramach impulsu do najnowszych aktualizacji performance marketingu. “Będzie to potencjalna poprawa dla reklamodawców, którzy zaobserwowali spadek atrybucji w swoich kampaniach po wdrożeniu nowej struktury Apple [przejrzystość śledzenia aplikacji]”, powiedział Twitter w komunikacie.

Apple sprawiło, że aplikacja musi prosić użytkowników o pozwolenie na analizowanie swoich nawyków internetowych poza aplikacjami, zaciemniając widok marketerów na iPhone ‘ ach. Przypisanie-łączenie reklamy ze sprzedażą-jest trudne, gdy konsument widzi reklamę na Twitterze, ale dokonuje zakupu na stronie internetowej marki.

Twitter powiedział, że wprowadził poprawki do produktów reklamowych z bezpośrednią reakcją. Jednym z nich były “optymalizacje wizyt w witrynie”, więc marki mogą wyznaczyć cel kierowania ruchu do swoich stron internetowych. Twitter powiedział również, że pracuje nad możliwością dodawania przedmiotów do cyfrowego koszyka za pośrednictwem reklam na Twitterze.

Tymczasem Twitter powiedział również, że pracuje nad pomiarami. Twitter przyjmuje metodę wykorzystywania danych zagregowanych do raportowania konwersji, co zapewniłoby bardziej anonimowe statystyki markom, nie identyfikując osób. Wiele firm technologicznych, w tym Facebook i Google, testuje bardziej zagregowane raporty pomiarowe jako bardziej bezpieczną alternatywę dla prywatności.

“Ma to na celu zapewnienie wskaźników konwersji poprzez zbiorcze liczenie zdarzeń dla odbiorców, którzy zrezygnowali ze śledzenia na urządzeniach z systemem iOS”, powiedział Twitter.