HTC Vive Focus 3 otrzymuje dokładniejsze śledzenie ręki w nowej aktualizacji

HTC wprowadziło aktualizację oprogramowania układowego dla najnowszej autonomicznej wersji Vive Focus, która znacznie poprawia możliwości śledzenia ręcznego. Firma twierdzi, że wersja oprogramowania układowego 3.0.999.284 znacznie poprawia wydajność, stabilność i dokładność funkcji. Vive Focus 3 firmy HTC został wprowadzony na rynek w lipcu, dzięki czemu użytkownicy mogą używać rąk jako kontrolerów. Dzięki tej aktualizacji silnika oprogramowania, HTC twierdzi, że zestaw słuchawkowy będzie w stanie łatwiej śledzić szybkie ruchy dłoni i dokładniej rozpoznawać gesty pinch-to-zoom. 

Ponieważ firma udostępniła tę funkcję programistom, ulepszenia te przekładałyby się na lepsze śledzenie rąk w aplikacjach. Programiści mogą zintegrować sześć predefiniowanych gestów dłoni w zestawie słuchawkowym ze swoimi aplikacjami VR, A HTC wcześniej powiedział, że dodatkowe gesty zostaną dodane w przyszłości. 

HTC powiedział w swoim ogłoszeniu:

“Możliwość naturalnego i intuicyjnego poruszania się po wirtualnych środowiskach znacznie zwiększy dostępność VR dla wszystkich, bez względu na znajomość technologii. Wkraczając w erę metaverse, nie możemy być bardziej podekscytowani wprowadzeniem tych ulepszeń jakości życia dla wszystkich klientów VIVE Focus 3 na całym świecie.”

Kiedy producent wprowadził na rynek Vive Focus 3 w lipcu, okazało się, że jest to najlepszy samodzielny zestaw słuchawkowy VR. Nie jest to jednak bezpośredni konkurent dla Quest 2, ponieważ kosztuje 1300 dolarów. W przeciwieństwie do Oculus (obecnie Meta) zestaw słuchawkowy jest przeznaczony dla użytkowników biznesowych, a nie zwykłych konsumentów, którzy chcą cieszyć się doświadczeniami VR we własnym domu. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.