IHOP wystawia konto creative do przeglądu

IHOP poddał swoje kreatywne konto przeglądowi, według wielu osób bliskich sytuacji. Obecny Droga5 nie broni.

Sieć restauracji nie była od razu dostępna do komentowania.

“Nie mogliśmy być dumni ze wszystkiego, co wspólnie osiągnęliśmy w ciągu ostatnich czterech lat—wyników, które osiągnęliśmy i wyjątkowej pracy, jaką wykonaliśmy, zmieniając oczekiwania w branży IHOP” – powiedział rzecznik Droga5. “Jest oczywiste, że jest to czas przejścia dla nowego zespołu marketingowego i zgadzamy się, że najlepiej byłoby zrobić to z innym partnerem. Życzymy im wszystkiego najlepszego.”

W lutym sieć restauracji mianowała Kierana Donahue, weterana hoteli Marriott i Hilton, nowym dyrektorem ds. marketingu, zastępując Brada Haleya. IHOP, łańcuch, który został dotknięty przez pandemię, wydał 39,5 mln USD na media w USA w 2020 r., w porównaniu z 68,8 mln USD w 2019 r., co oznacza spadek o 42,6%, według Kantara.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.

Przegląd wynika z 40,1% wzrost sprzedaży IHOP tej samej restauracji w trzecim kwartale 2021 roku w porównaniu do trzeciego kwartału ubiegłego roku, jak podano w listopadzie Przez dine Brands Global, który jest również właścicielem sieci Applebee ‘ s Neighborhood Grill. “Odnotowaliśmy drugi z rzędu okres, w którym zarówno IHOP, jak i Applebee pokonały konkurencyjne zestawy, średnia tygodniowa sprzedaż obu marek przekroczyła poziomy sprzed pandemii w 2019 r.i osiągnęliśmy 48% wzrost EBITDA kwartał do kwartału”, powiedział dyrektor generalny John Peyton w ogłoszeniu wyników.

Według niedawnego raportu The Wall Street Journal, IHOP jest częścią Grupy restauracji, które decydują się na powrót na dostawy i zamówienia na wynos, zmagając się z niedoborami siły roboczej i powrotem klientów do restauracji na miejscu.