iOS 15.2 beta wprowadza pobliskie wyszukiwania AirTag i starsze kontakty

Apple wprowadza inny sposób na zapewnienie, że jego poduszki powietrzne nie będą używane do śledzenia, gdy pojawi się iOS 15.2. Według MacRumors, wersja beta platformy mobilnej, która właśnie wyszła, ma nową funkcję, która pozwoli użytkownikom skanować poduszki powietrzne, które mogą śledzić ich lokalizację. W tej chwili użytkownicy mogą znaleźć tę funkcję na karcie artykuły w Znajdź moją aplikację — wystarczy dotknąć opcji “elementy, które mogą mnie śledzić”, aby wykonać skanowanie. 

Każdy możliwy do śledzenia przedmiot w pobliżu, który należy do kogoś innego, zostanie wykryty i pojawi się jako nieznany przedmiot. Następnie firma Apple wskaże użytkownikom zestaw instrukcji, jak wyłączyć urządzenie używane do ich śledzenia. Chociaż może to uspokoić ludzi, nową funkcją może być również miecz obosieczny. Dla użytkowników, którzy ukrywają poduszki powietrzne w rowerach, złodzieje innych przedmiotów mogą ukraść, a nawet obroże swoich zwierząt, może to uniemożliwić im złapanie winowajcy i odzyskanie ich własności. Funkcja może jednak działać znacznie inaczej, zanim system iOS 15.2 będzie gotowy do szerszego wdrożenia.

Warto zauważyć, że Apple zaktualizowało poduszki powietrzne, aby rozwiązać problemy związane z prześladowaniem w czerwcu. Dostosował on czas, po którym urządzenie będzie odtwarzać dźwięk w momencie odłączenia od właściciela, od trzech dni do losowego czasu od 8 do 24 godzin. Ta eksperymentalna funkcja jest dodatkowym środkiem ochrony prywatności. 

Kolejną ciekawą funkcją, która pojawiła się w wersji beta systemu iOS 15.2, jest Digital Legacy. Pozwoli to użytkownikom na wyznaczenie osób jako starszych kontaktów, którzy będą mogli uzyskać dostęp do swojego konta i informacji cyfrowych, gdy odejdą. W bieżącej iteracji mobilnego systemu operacyjnego, starszy kontakt żyje w hasło i zabezpieczenia w aplikacji Ustawienia.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.