Monitor DualUp firmy LG to pionowy ekran o nietypowych proporcjach

LG ujawniło kilka monitorów, które debiutuje na wirtualnym CES. jeden z nich to najwyraźniej zupełnie nowy format na rynku. Nowy monitor firmy DualUp ma niezwykły Współczynnik Proporcji 16: 18. To pionowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 2880 pikseli, który LG nazywa ” kwadratowym podwójnym QHD.”Kiedy korzystasz z funkcji podzielonego widoku w pionie, DualUp wygląda tak, jakbyś ustawiał dwa 21,5-calowe monitory jeden na drugim. 

Może to być lepszy współczynnik kształtu niż typowy monitor, jeśli ciągle musisz patrzeć na informacje na wielu oknach lub ekranach w pracy lub z jakiegokolwiek innego powodu. W swojej Zapowiedzi, LG mówi, że model pomoże zmniejszyć boczne ruchy głowy, które powodują ból szyi. DualUp miał również zaoszczędzić miejsce i będzie dostarczany z podstawką LG Ergo, która mocuje się do większości biurek i stołów. Inne funkcje monitora Nano IPS obejmują jasność 300 nitów, współczynnik kontrastu 1000: 1 i obsługę HDR10. 

Oprócz DualUp, LG wprowadził również UltraFine, 32-calowy monitor 4K UHD. Ma bardziej konwencjonalny współczynnik kształtu, ale jest pierwszym, który wykorzystuje technologię czarnego panelu Nano IPS LG, która umożliwia współczynnik kontrastu 2000: 1. Więcej o obu monitorach premium firma ujawni podczas wirtualnego wydarzenia prasowego 4 stycznia. Nie wiadomo w tym momencie, czy LG nadal będzie przechodzić z fizycznym doświadczeniem na targach CES 2022, zakładając, że wydarzenie nadal będzie miało miejsce pomimo zagrożenia stwarzanego przez wariant Omicron. Oprócz tych monitorów, planował zaprezentować listę nowych elementów podczas konferencji, w tym soundbar z centralnym głośnikiem, bezprzewodowy telewizor na kółkach i telewizor OLED z zmotoryzowaną pokrywą.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.