Serwis wymiany linków linktree nagle blokuje sex pracowników

Kolejny serwis wyrzucił pracowników seksualnych ze swojej platformy. Według Płyta główna, Linktree, narzędzie, które pozwala na udostępnianie wielu linków z jednego adresu URL online, dał pracowników seksualnych rozruch z dnia na dzień i bez ostrzeżenia. Zbanowani użytkownicy przenieśli się do sieci społecznościowych, takich jak Twitter, aby ogłosić, że ich konta zostały zbanowane “za niewłaściwe użycie” i nawet nie otrzymali e-maila ani żadnego powiadomienia o tym. Niektóre z nich były podobno rozliczane za usługę, która kosztuje 9 USD miesięcznie dla poziomu Pro, ale nie zostały zwrócone, gdy ich konto zostało anulowane. 

Marlene Bonnelly, szef zaufania & bezpieczeństwo w Linktree, powiedział publikacji, że konta, które zostały zakazane wspólne URL, który naruszył Standardy społeczności. Wypowiedź Bonnelly ‘ ego brzmi:

“Zgodnie z Polityką naszej firmy konta linktree zakazane wynikały z udostępniania adresu URL, który naruszył Standardy społeczności, udostępniając reklamy sprzedaży usług seksualnych w prawdziwym życiu.”

Pracownicy seksualni korzystają z narzędzi takich jak Linktree, ponieważ niektóre platformy nie pozwalają na bezpośrednie łączenie się z witrynami dla dorosłych, takimi jak OnlyFans. Być może co ważniejsze, muszą urozmaicić korzystanie z kilku stron internetowych, ponieważ nigdy nie będą wiedzieć, kiedy usługa nagle zdecyduje się zakazać treści dla dorosłych. 

Usługi finansowe, takie jak PayPal, Visa i MasterCard, od dawna znane są z zamykania kont osób zajmujących się seksem. Patreon zakazał treści o charakterze seksualnym w 2017, a liczba usług, które zdecydowały się nie gościć pracowników seksualnych i ich treści, wzrosła dopiero od czasu uchwalenia przez rząd USA FOSTA-SESTA kilka lat temu. Nawet OnlyFans, który stał się synonimem treści dla dorosłych, próbował zakazać “zachowań erotycznych” w 2021, dopóki nie zawiesił planowanej zmiany polityki.

Warunki korzystania z usługi linktree stanowi, że użytkownik nie może ” zawierać żadnych materiałów erotycznych (w tym zdjęć i języka)na swojej stronie lub samego konta.”Jest jednak niejasne i nie do końca jasne, czy linkowanie do stron internetowych takich jak OnlyFans zawsze było wbrew jego zasadom. Nie jest również jasne, dlaczego Linktree nagle zaczął zakazywać pracowników seksualnych, gdy korzystali z usługi bez problemu od dłuższego czasu, ale ludzie w branży seksualnej mogą chcieć znaleźć inne narzędzie do udostępniania linków, z którego mogą korzystać.

Aktualizacja 01 / 16 / 22 2AM ET: linktree powiedział Engadget że wielu pracowników seksualnych korzysta z tego narzędzia, jednocześnie przestrzegając wytycznych prawnych i standardów społecznych. Reklamowanie usług seksualnych w prawdziwym życiu nie jest legalne, jak twierdzi firma, i miałoby prawne konsekwencje dla usługi. Bonnelly wyjaśnił również w oświadczeniu, że użytkownicy, którzy zostali uruchomieni, zostaną zwróceni:

“Linktree będzie dotrzeć do dotkniętych rachunków płatniczych w celu uporządkowania refundacji.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.