Główne wyjścia marketer executive 2021

W roku naznaczonym pozornie niekończącą się rotacją pracowników na wszystkich poziomach, trudno było nadążyć za tym, kto dokąd zmierza i dlaczego. Kierując się takimi czynnikami, jak zmęczenie związane z COVID lub po prostu chęć wypróbowania nowych rzeczy, wielu dyrektorów marketingu udało się do wyjścia w 2021 roku. Poniżej, spojrzenie na niektóre z największych posunięć marketing executive.

Zobacz Przegląd roku 2021 Ad Age tutaj.

Carolyn Everson: głośny dyrektor wycofał się z podwójnego wyjścia w 2021, najpierw w czerwcu opuszczając Facebooka, gdzie pełniła funkcję szefa globalnej grupy biznesowej i łącznika z branżą reklamową.  Kilka miesięcy później Instacart wciągnął ją do roli prezydenta, sprawiając, że marka e-commerce znana z dostaw spożywczych wstrząsnęła konkurencją z Amazon i Walmartem. Ale Everson dokonał zaskakującego odejścia z Instacart zaledwie trzy miesiące od pracy, a firma w grudniu ogłosiła, że istnieje “wyraźna rozbieżność między naszymi priorytetami a rolą, której chciała w tym momencie kariery.”

Czytaj więcej na ten temat: Dlaczego Carolyn Everson odeszła z Facebooka i co to oznacza dla reklamodawców

Czytaj więcej: branża reklamowa reaguje na wyjście Carolyn Everson z Facebooka

Lou Paskalis: the outspoken media maven left Bank of America w czerwcu, gdzie pełnił funkcję starszego wiceprezesa ds. zaangażowania klientów i planowania mediów. W następnych miesiącach jego zwolennicy w mediach społecznościowych byli traktowani na zdjęciach, na których skakał po świecie, często delektując się wyśmienitym winem. W październiku dołączył do MSW jako globalny prezes i dyrektor operacyjny. Grupa handlowa była wcześniej znana jako Stowarzyszenie marketingu mobilnego.

Czytaj więcej na ten temat: Dlaczego śmierć pliku cookie zagraża atrybucji multi-touch

Andrea Zahumensky: jej kwietniowe odejście z funkcji dyrektora marketingu KFC w USA jest jednym z kilku dużych zmian w tym roku w sieci kurczaków, w tym poszukiwanie nowej agencji reklamowej.

Czytaj więcej na ten temat: czy pułkownik Sanders przetrwa remont marketingowy KFC?

Tariq Hassan: Petco stracił głośnego marketera, gdy Hassan opuścił łańcuch pet w sierpniu, aby zostać dyrektorem marketingu i digital customer experience McDonald ‘ s W USA.

Carla Hassan: to był wielki rok dla rodziny Hassanów. Carla Hassan, która jest żoną Tariqa Hassana, również wykonała ruch, dołączając do JPMorgan Chase w lipcu jako dyrektor ds. marketingu. Po prawie rocznym pobycie w Citi handlowym, jednym z największych konkurentów finansowych Chase ‘ a.