Uczynienie agencji reklamowych bardziej humanitarnymi—postanowienie noworoczne

Według niedawnego badania Working Not Working, większość twórców agencji rozważa zmianę pracy, nawet jeśli uważają, że są dobrze opłacani. Chcą mieć lepszą jakość życia i mówią, że dobra wypłata nie jest warta wypalenia.

Wypalony kreator nie może być dobrym kreatorem. Wypalony przemysł nie może być dobrym przemysłem. Musimy pomóc naszym ludziom być zdrowymi ludźmi. Kreatywni ludzie chcą myśleć, tworzyć i wprowadzać swoje prace w świat. Zdrowi ludzie są lepszymi twórcami, co sprawia, że praca jest lepsza, a nasza branża bardziej zrównoważona w dłuższej perspektywie.

Wierzę, że większość z nich sprowadza się do przywództwa, co nadaje ton kulturze agencji. Programy i inicjatywy pracownicze są cenne, ale nie mogą rozwiązać tego samodzielnie. Jesteśmy odpowiedzialni za pomaganie następnemu pokoleniu zmienić to, co jest zepsute i ukształtować nowy sposób pracy, który wpływa na dobre samopoczucie w równaniu. 

Czego potrzebują kreatywni i co możemy zrobić jako kreatywni liderzy, aby im pomóc? Oto 10 sposobów:

Poświęć więcej czasu na coaching i mentoring

Podobnie jak sportowcy, twórcy są proszeni o występ na miejscu. Jak lepiej przygotować ich do tych chwil, aby nie wywoływały niepokoju?

Egzekwowanie pozytywnych nawyków w pracy

Ludzie potrzebują więcej przerw i czasu z dala od ekranów, aby pozostać odświeżonym. Jeśli nie wiedzą jak, to niekoniecznie ich wina. Daj im szkolenie, pokaż im drogę. Dbanie o siebie jest dosłownie praktyką; zmiana starych nawyków nie dzieje się z dnia na dzień. A gdy ktoś wykaże ” złą ” Etykietę pracy (zaplanowanie spotkania podczas lunchu lub w czasie dojazdu) – zduś to w zarodku. Jako lider, jesteś potężnym modelem tego, co jest OK—kiedy wyjeżdżasz, aby odebrać swoje dzieci z piłki nożnej, pokazuje to innym ludziom, że mogą zrobić to samo.

Określić, co jest naprawdę ważne?

Musimy pomóc twórcom ustalać priorytety i nie ugrzęźnąć w niepriorytetach lub arbitralnych terminach. Kultura pilności tylko zwiększa niepokój performatywny, okradając ludzi z czasu i przestrzeni, aby byli kreatywni.

Spraw, aby zdrowie psychiczne stało się regularną częścią rozmów

Czy zauważyłeś, że po tym, jak jedna osoba dzieli się swoimi zmaganiami ze zdrowiem psychicznym, inni ludzie są bardziej chętni do dzielenia się swoim doświadczeniem? Nie mogę przecenić, jak ważne jest to. Dowiedz się o warunkach zdrowia psychicznego. Zmień swoje założenia o tym, jak wyglądają zmagania ze zdrowiem psychicznym.

Tworzenie bezpiecznych środowisk

Niezależnie od tego, czy chodzi o spychanie oczekiwań klientów, czy o unikanie ciągłej późnej pracy w nocy lub w weekendy, musimy tworzyć bezpieczne środowiska, które chronią ludzi przed wypaleniem. Proste rzeczy, takie jak proszenie klientów, aby nie mieli spotkań w poniedziałki lub po wakacyjnych weekendach, mogą mieć ogromny wpływ.

Częściej dziękuj

Wszystko, czego ludzie chcą, to czuć się doceniani i doceniani, a to powinna być łatwa rzecz dla nas wszystkich do zrobienia dla siebie nawzajem. 

Traktuj wszystkich z szacunkiem, bez względu na tytuł lub stanowisko

Nie trzeba wyjaśniać.

Poproś klientów o pomoc

Większość klientów chce również unikać długich godzin pracy, pracy weekendowej i środowisk szybkowarowych. Mają też życie osobiste i rodziny. Współpracuj z nimi, aby środowisko pracy było bardziej humanitarne i inspirujące. Praca będzie lepsza, a wyniki biznesowe silniejsze.

Sprawdzaj ludzi i dowiedz się, jak się czują/czują częściej

Wraz z zespołem spotkaj sięings lub nawet jeden na jednego, spróbuj dotknąć bazy z ludźmi kilka razy w tygodniu, aby mieć pewność, że radzą sobie dobrze i radzą sobie z wyzwaniami w zdrowy i produktywny sposób.

Dowiedz się o zdrowiu psychicznym we wszystkich jego formach i dbaj o siebie nawzajem

Nie mogę przecenić tego znaczenia. Branże kreatywne są pełne ludzi zmagających się ze zdrowiem psychicznym, ponieważ ci sami ludzie są często szalenie kreatywni i wizjonerzy. Ale nie daj się ponieść kosztem. Przez ostatnie półtora roku nauczyłem się ogromnej ilości ludzi w moim życiu, na których bardzo mi zależy. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które możemy zrobić jako przywódcy i jako ludzie.

Mam nadzieję, że dziedzictwo Davida Kennedy ‘ ego—dobroć, hojność i człowieczeństwo-stanie się normą, a nie anomalią. I że może to być taki, który pozwala każdemu rozwijać się jako całości, zdrowi ludzie inspirowani i wspierający się nawzajem.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.