Facebook i Instagram meta opóźnia pełne szyfrowanie wiadomości do 2023 roku

Nacisk Meta na bardziej prywatne doświadczenie zajmie więcej czasu, niż początkowo zakładała firma. Według The Guardian, safety head Antigone Davis napisał / a komentarz do The Telegraph Facebook Instagram i Facebook Messenger zostały opóźnione do “gdzieś w 2023 roku.”Firma zajmująca się mediami społecznościowymi pierwotnie planowała, aby ruch zakończył się już w 2022 roku, ale chciała dodatkowego czasu, aby “zrobić to dobrze”, powiedział Davis.

Facebook Instagram i Facebook Messenger nadal wymagają rozpoczęcia zaszyfrowanego czatu (“tajne rozmowy” w Messenger). Meta, a następnie Facebook, rozpoczął szerszy nacisk na szyfrowanie i inne funkcje prywatności w 2019 roku.

Opóźnienie może prowadzić do niezręcznego wyczucia czasu, przynajmniej w Wielkiej Brytanii. W 2023 r. kraj wprowadza ustawę o bezpieczeństwie, która będzie wymagać od firm technologicznych zapobiegania nadużyciom i ochrony dzieci. Chociaż nie wymaga szyfrowania backdoorów, obecna minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel nie wstydziła się przeciwstawiać domyślnemu szyfrowaniu-twierdziła ,że” poważnie ” ograniczyłoby to zdolność organów ścigania do ścigania przestępców. Meta może stawić czoła presji, aby zmienić swoje plany przed wejściem w życie prawa.

Davis powiedział, że Meta nadal będzie miała moc wykrywania nadużyć poprzez kombinację niezaszyfrowanych informacji i raportów użytkowników. Opóźnienie może również dać czas na uspokojenie rządów i powstrzymanie potencjalnych konfliktów. Szyfrowanie czatu nie jest natychmiast zagrożone, ale dłuższy czas zwiększa niepewność.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.