Muoverti mówi, że jego Przechylny rower stacjonarny czuje się jak prawdziwy rower

Choć nic nie może się równać z rzeczywistością, wiele firm zajmujących się rowerami stacjonarnymi próbowało odtworzyć wrażenia z jazdy na świeżym powietrzu. Startup o nazwie Muoverti jest najnowszym, aby wziąć zamach z jego TiltBikes.

Jak sama nazwa wskazuje, maszyna może obracać się z boku na bok, gdy stoisz i możesz pochylić się, aby skręcić w wirtualny róg. “Możesz balansować i sterować, przyspieszać i hamować, a także w pełni angażować nogi, rdzeń i górną część ciała”, zauważa narrator w filmie ogłoszeniowym.

Mówi się, że odczucie na pedale odzwierciedla siły fizyczne prawdziwego roweru, takie jak grawitacja, nachylenie i bezwładność. Opór elektromagnetyczny jest kontrolowany przez algorytm, który aktualizuje się tysiąc razy na sekundę. To, według firmy, umożliwia symulację czynników, w tym rysowania, kątowej prędkości wiatru i oporu toczenia w czasie rzeczywistym.

TiltBikes są kompatybilne z aplikacjami treningowymi, takimi jak Zwift, RGT i Trainer Road. Co więcej, są wbudowane elementy sterujące do gier, dzięki czemu można podłączyć rower do Xboxa i być może wcisnąć trochę Riders Republic jak będziesz ćwiczył. Rower można sparować ze smartfonem, tabletem lub komputerem za pośrednictwem Bluetooth.

Muoverti

Rama jest wymienna, możesz ją wymienić, jeśli masz inne preferencje kierownicy lub pedału do kogoś, z kim współdzielisz TiltBike, lub przejść z konfiguracji próbnej na rower górski. Będziesz także mógł monitorować swoje treningi za pomocą aplikacji towarzyszącej, która śledzi więcej niż statystyki 20 w czasie rzeczywistym.

Nie są to pierwsze przechylne rowery stacjonarne na rynku. Bowflex Velocore, na przykład, może pozostać zablokowany na miejscu lub przełączyć się na tryb pochylenia. Alternatywnie możesz umieścić rower na płytkach rocker, aby wykonać ruch z boku na bok.

Wydaje się, że celem Muoverti jest połączenie elementów z innych rowerów i podniesienie poziomu doświadczenia. Obecnie niektóre funkcje, których poważni rowerzyści będą szukać, nie wydają się być dostępne, takie jak symulacja wspinaczki pionowej, więc może być lepiej dopasowana do bardziej zwykłych rowerzystów. Mimo to, ze stylowymi ramami, TiltBikes wyglądają nieco bardziej jak rzeczywiste rowery niż konkurencyjne modele.

Muoverti nie ogłosił jeszcze cen TiltBikes, choć biorąc pod uwagę, że niektóre konfiguracje nie zawierają wyświetlacza, mogą okazać się tańsze niż niektóre inne modele. Firma planuje wysłać rowery stacjonarne w 2022 roku, dając Ci trochę czasu na znalezienie przyzwoitej maszyny wiatrowej, aby uzyskać pełny efekt jazdy na świeżym powietrzu.

Muoverti

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.