NASA da Spacexowi więcej lotów załogowych na pokrycie opóźnień Boeinga

Dalsze opóźnienia Boeinga w Starlinerze skłoniły NASA do zabezpieczenia swoich zakładów. SpaceNews raporty NASA planuje zamówić aż trzy kolejne załogowe loty SpaceX, aby zapewnić “nieprzerwane” Podróże USA do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej już w 2023 roku. Załoga firmy Dragon jest jedynym systemem, który spełnia wymagania kraju partnerskiego i bezpieczeństwa w niezbędnym oknie czasowym, Agencja powiedział. Innymi słowy, NASA nie chce być bez jazdy na ISS, jeśli Boeing nie jest gotowy.

NASA była zadowolona, że Boeing skupił się na” przekroczeniu harmonogramu bezpieczeństwa ” dla Starlinera po tym, jak opóźnił drugi test orbitalny w celu zbadania problemu z zaworem izolującym utleniacz. Jednak to nadal pozostawiło administrację w napięciu. To było “krytyczne”, aby uzyskać dodatkowe loty teraz utrzymać przyczółek USA na ISS, zastępca administratora Kathy Lueders powiedział.

To nie narazi kapsuły Boeinga na niebezpieczeństwo. NASA nadal chciała dwóch różnych systemów załogi, aby zagwarantować redundancję, i planowała naprzemiennie między załogą Dragon i Starliner, gdy oba będą dostępne. Urzędnicy podkreślili również, że umowa nie przeszkodziła NASA w zmianie Umowy w celu uzyskania dodatkowych lotów.

Mimo to zamierzony zakup jest ciosem dla Boeinga. Starliner odgrywa kluczową rolę w komercyjnym programie lotów kosmicznych Boeinga i nieoficjalnie służy jako dowód, że weteran transportu może konkurować z szybko poruszającym się “nowicjuszem”, takim jak SpaceX, w prywatnym wyścigu kosmicznym. Plany Crew Dragon backup odzwierciedlają pewne utracone zaufanie do Boeinga, nawet jeśli ruch jest tylko tymczasowy.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.