NBCUniversal przetestuje iSpot.tv metryki do pomiaru Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 i Super Bowl LVI

Umowa będzie również oznaczać odejście od niektórych tradycyjnych statystyk oglądalności-takich jak Przedział wiekowy, który może obejmować widzów w odstępie ponad 30 lat-z iSpot.tv dostarczanie zarówno danych na poziomie gospodarstwa domowego, jak i danych na poziomie indywidualnym, śledzenie odbiorców na podstawie wieku, płci i innych dostosowanych segmentów.

Dodatkowo “wybrani reklamodawcy NBCU” otrzymają dane pomiarowe wpływu, w tym wskaźniki przerwań, raportowanie wyników biznesowych i analizy podnoszenia marki, podała firma w oświadczeniu.

Współpraca z NBCUniversal i iSpot.tv jest podejmowana z mentalnością “testuj i ucz się”, powiedział John Muszyński, prezes Publicis Media Exchange U. S., dodając, że spółka holdingowa pracuje nad zapewnieniem swoim klientom ” dokładniejszego, holistycznego podejścia do pomiaru, które priorytetyzuje wydajność i wpływ.”

Kryzys zaufania

Wielu z branży reklamowej od lat poszukuje alternatywnych metod pomiaru międzyplatformowego. Nielsen, który zmienił swoją markę w październiku, stoi w obliczu trwającego zawieszenia akredytacji Media Ratings Council—jednego z jedynych takich certyfikatów dostępnych dla firm pomiarowych i jednego znaczącego odróżniacza od swoich rywali-po doniesieniach w zeszłym roku, że w lutym 2021 roku obniżył krytyczne dema publiczności aż o 6%.

Sean Cunningham, CEO Industry group Video Advertising Bureau, powiedział po tym, jak błąd został ujawniony w maju ubiegłego roku, że uważa, że niedoszacowanie Nielsena trwało znacznie dłużej i że wpływ pieniężny na całkowite przychody z reklam może wynosić miliardy dolarów.

W zeszłym miesiącu Nielsen ujawnił, że systematycznie zaniża oglądalność telewizji poza domem, odkąd po raz pierwszy uruchomił technologię, aby to zrobić we wrześniu 2020 roku.

“W ramach rutynowych testów i kontroli jakości niedawno zidentyfikowaliśmy błąd, który spowodował niedomówienie zgłoszonych odbiorców spoza domu dla naszego krajowego serwisu telewizyjnego”, powiedział Nielsen w oświadczeniu, zauważając, że “wariancje” przyniosły pewne zawyżone liczby Dla wydarzeń takich jak gry sportowe i że ponownie wydadzą wszystkie dane zebrane od września 2020.

W tym przypadku jednak smutek jednej firmy może być szansą innej, z powtarzającymi się problemami Nielsen, które sprawiają, że nacisk na alternatywne waluty jest bardzo potrzebny i pozwalają znacznie mniejszym konkurentom pomiarowym uzyskać stopę w drzwiach z niektórymi starszymi gigantami medialnymi.

Kilka miesięcy temu ViacomCBS wprowadził VideoAmp na listę certyfikowanych alternatyw dla krajowych pomiarów liniowych i podłączonych telewizorów, mierząc niektóre kampanie klientów Dentsu. Univision wykorzystało Comscore do próby na niektórych lokalnych rynkach Wschodniego Wybrzeża w celu poprawy pomiaru mediów hiszpańskojęzycznych. WarnerMedia wprowadziło również Comscore, VideoAmp i iSpot.tv jako alternatywni partnerzy pomiarowi. 

NBCUniversal był jednym z najbardziej głośnych Mistrzów ponownej oceny gry pomiarowej TV. Poza zapytaniem ofertowym z zeszłego lata firma utworzyła również Forum Innowacji pomiarowych, aby pomóc ekspertom branżowym w rozważaniu przyszłości firmy i podpisała umowy z wieloma konsorcjami, w tym grupą zadaniową ds. innowacji pomiarowych VAB.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.