Nowa kampania reklamowa wywiera presję na prezesa McDonald ‘ s

Od czasu pojawienia się tekstów, pracownicy restauracji McDonald ‘ s, organizacje społeczne i związki zawodowe ponownie wzywają firmę do rozwiązania problemów w miejscu pracy, od molestowania seksualnego po dyskryminację rasową. Firma miała już do czynienia z kilkoma procesami sądowymi, w których oskarżano o dyskryminację rasową byłych pracowników, klientów i franczyzobiorców, w tym potentata medialnego Byrona Allena, który wezwał Kempczinskiego do dymisji wkrótce po ujawnieniu tekstów w zeszłym tygodniu.

Kampania reklamowa, która rozpoczęła się w poniedziałek i jest opłacana przez Service Employees International Union, wzywa Kempczinskiego do spotkania z czarnoskórymi i latynoskimi pracownikami McDonald ‘ s, a także liderami lokalnej społeczności, aby opracować plan, w jaki sposób Kempczinski i firma zajmą się systemowym rasizmem i innymi kwestiami w firmie.

Kampania jest następstwem listu otwartego, który 15 aktywistów i organizacji związkowych napisało do Kempczyńskiego w dniu 3, który po części brzmi: “Panie Kempczinski, jasne jest, że to, co Pan mówi prywatnie, nie pasuje do tego, co Pańska firma twierdzi publicznie … tweety i reklamy nie mogą ukryć głęboko zakorzenionego rasizmu ujawnionego w Twojej wiadomości tekstowej do burmistrza. Jako lider jednego z największych na świecie prywatnych pracodawców i najbardziej kultowych marek, masz obowiązek robić o wiele lepiej.”

W liście związkowcy i działacze poprosili o spotkanie z Kempczyńskim do listopada. 10. Reklamy radiowe i telewizyjne będą wyświetlane lub słyszane w języku angielskim i hiszpańskim na WLS-AM 890, WBBM Newsradio, Wfld Fox, WMAQ NBC i WGN.

McDonald ‘ s odmówił komentarza.

W weekend Kempczinski wysłał 6-minutowe wideo z przeprosinami do pracowników McDonald ‘ s.

– Te komentarze były błędne i przepraszam-powiedział Kempczyński w filmie. “Mam bardzo wąski światopogląd, który nie docenia w pełni innych, którzy mają różne perspektywy, różne doświadczenia, więc moje komentarze do burmistrza Lightfoot ujawniły ignorancję i ujawniły bardzo wąski światopogląd, który teraz muszę ciężko pracować, aby poprawić.

“Część tego, co czuję tak źle, to moje komentarze pogłębiły smutek rodziny Adama Toledo i rodziny Jaslyn Adams, które już doświadczyły” – kontynuował.

Kempczinski powiedział dalej, że ma nadzieję spotkać się z każdą rodziną, aby osobiście przeprosić, a także przywódców społeczności.

Jego teksty zostały upublicznione w zeszłym tygodniu przez ustawę o wolności informacji złożoną przez Michaela Kesslera i Lucy Parsons Labs z Vancouver. On Listopad 3, pracownicy lokalnych restauracji McDonald ‘s, a także aktywiści, protestowali w siedzibie McDonald’ s w Fulton Market. Pojawiło się około 50 osób-powiedział Baltazar Enriquez, przewodniczący Rady Gminy Little Village, który był na proteście. 

“Jesteśmy biednymi pracującymi”

“Chcemy pociągnąć McDonald’ s do odpowiedzialności za komentarz (Kempczinski)” – powiedział Enriquez, 42. “Chcemy również pociągnąć ich do odpowiedzialności za traktowanie swoich pracowników.”

Oprócz potępienia ostatnich komentarzy Kempczinskiego, Enriquez i Rada Gminy Little Village opowiadają się za wyższymi płacami i świadczeniami dla lokalnych pracowników McDonald ‘ s. Minimalna płaca w Chicago wynosi obecnie 15 dolarów za godzinę.

“Jesteśmy biednymi pracującymi” – powiedział Enriquez. “Musimy to zmienić.”

Jeśli Kempczinski, który zarobił 10,8 miliona dolarów w 2020 roku, zgodzi się na spotkanie, Enriquez powiedział, że związki i inne organizacje planują zapytać McDonalda aby podnieść płace, zapewnić świadczenia dla wszystkich pracowników i pomóc w finansowaniu programów społecznych w południowej i zachodniej części Chicago.

“Mam nadzieję, że jest gotów wprowadzić prawdziwe konkretne rozwiązania, a nie tylko puste słowa” – Powiedział Enriquez.

Adriana Alvarez, 29 lat, mieszka i pracuje w Restauracji McDonald ‘ s W Cicero, Illinois. W ciągu 11 lat pracy w firmie Alvarez powiedziała, że opowiada się za wyższymi płacami i opłacaniem chorobowego. Była liderem lokalnego oddziału Fight for $15, Ogólnopolskiego ruchu mającego na celu podniesienie wynagrodzeń dla fast-foodów i innych pracowników o niskich zarobkach do $15 za godzinę. Prowadziła również nieudane działania związkowe na rzecz lokalnych pracowników McDonald ‘ s.

W oparciu o kulturę pracy, której była świadkiem w McDonald ‘ s, Alvarez powiedziała, że nie była zaskoczona komentarzami Kempczinskiego w zeszłym tygodniu.

“McDonald’ s nie jest oczywiście najlepszym miejscem do pracy, ” powiedział Alvarez, matka 9-letniego syna. “(Kempczinski) cały czas szczotkuje rzeczy pod dywan w odniesieniu do McDonalda, a on chce tam siedzieć i kogoś Oceniać? To, co powiedział, było nie do przyjęcia i on o tym wie.”