Nowe reklamy papy Murphy ‘ego podkreślają format” take-and-bake ” w miarę rozwoju łańcucha

“Oferta papy Murphy jest wyjątkowa—świeżo upieczona pizza, którą zabierasz do domu, aby upiec i spersonalizować siebie” – powiedział Harris Wilkinson, dyrektor kreatywny Działu Marketingu. “Dzięki praktycznym ruchomym zestawom, ciągłej historii wysiłków ojca, aby wziąć Wyłączny kredyt za posiłki, i linii “robimy świetną pizzę, abyś mógł sprawić, że pizza będzie świetna”, opowiadamy tę złożoną historię w prosty, fascynujący i zabawny sposób.”

Papa Murphy ‘s będzie nadal wykorzystywać swoje wieloletnie hasło “Change the way you pizza”, powiedział McBee.

Ramię marketingowe zostało wybrane po przeglądzie przeprowadzonym przez markę nieco ponad rok temu, ponieważ starało się wydobyć “empiryczne” aspekty marki, powiedział McBee.

“Chcieliśmy naprawdę głęboko zagłębić się w to, co oferuje nasza marka” – powiedziała. “Mamy wielu klientów, którzy są z nami od dłuższego czasu. I chociaż mamy naprawdę świetnych obserwatorów na Zachodnim Wybrzeżu, chcieliśmy mieć pewność, że dostarczamy markę klientom w miejscach, które mogą nas nie znać tak dobrze.”

Papa Murphy ‘ s nadzoruje 1250 placówek należących do franczyzobiorców w 37 stanach, z dodatkowymi oddziałami w Kanadzie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. McBee odmówił określenia liczby nowych rynków zbytu, które sieć zamierza otworzyć w tym roku, ale powiedział, że jej wzrost obejmie kilka nowych stanów USA.

Trendy w gastronomii konsumenckiej-w tym większy odsetek posiłków, które przeszły na przygotowywanie w domu, oraz wzrost posiłków zamawianych online i odbieranych w sklepach—były tylnym wiatrem dla Papa Murphy ‘ s, chociaż te same trendy podniosły konkurencję w kategorii pizzy i handlu detalicznego w supermarketach. Ruch w kierunku “customization” pomógł również Papa Murphy ‘ s, który przygotowuje większość swoich ofert na zamówienie. Sieć jest mniejsza od głównych dostawców pizzy, takich jak Domino ‘s, Pizza Hut, Little Caesars i Papa John’ s.

“Traktujemy nasz produkt poważnie, ale jak pokazuje reklama, nie traktujemy siebie zbyt poważnie” – powiedział McBee. “Chcemy powiedzieć, że chodzi o karmienie rodziny, a jeśli możemy się pośmiać kosztem taty, tym lepiej.”

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.

Nowe logo, które zaczęło pojawiać się na witrynach sklepowych w zeszłym roku, reprezentuje pierwszą zmianę designu marki od dekady. Zastępuje logo skryptu stylową czcionką, która sprawia, że logo jest łatwiejsze do odczytania, powiedział McBee. Nowe logo może być również renderowane pionowo w tym samym kształcie herbu, co jego poprzednik.

Vancouver, Wash.- na podstawie Papa Murphy ‘ s ślady jego korzenie do 1981, kiedy Petaluma, Calif.Murphy ‘s Pizza połączyła się z Papa Aldo’ s, Hillsboro, Ore.- łańcuch oparty. Założyciele zgodzili się na przepis ciasta, który zapoczątkował jego specjalizację w pizzy” take-and-bake”.

MTY Food Group z siedzibą w Montrealu nabyła sieć w maju 2019 roku za około 190 milionów dolarów. Inne firmy gastronomiczne MTY to Amerykańskie sieci Pinkberry, Blimpie i Cold Stone Creamery.