Oglądalność NFL wzrasta o 10% , gdy bliskie mecze przywracają fanów

W związku z spadkiem oglądalności seriali i komedii w tradycyjnej telewizji, rozgrywki NFL nadal dominują w rankingach. w rankingu na 91 spośród 100 najlepszych teleturniejów w tym sezonie, Liga podała.

Poprawa ocen jest mile widziane wiadomości dla firm medialnych, takich jak ViacomCBS Inc., Comcast Corp. ‘ s NBC, Fox Corp., Walt Disney Co.”ESPN i Amazon.com Inc., które postawiły długoterminowe Zakłady na popularność tego sportu. W zeszłym roku zgodzili się wydać 105 miliardów dolarów na prawa do transmisji NFL przez kolejną dekadę. 

Liczba widzów wzrosła z 7% ostatniego spadku sezonu, pierwszy spadek od trzech lat. Spadek w ubiegłym sezonie może być częściowo obwiniany za pandemię, w tym zakłócenia w harmonogramie, dzięki czemu ten sezon jest lepszym testem długoterminowej wartości NFL jako remis dla reklamodawców.

Oglądalność w tym sezonie prawdopodobnie skorzystała z dużej liczby bliskich meczów. O zwycięstwie w meczu finałowym zadecydowały 34 mecze. najwięcej w jednym sezonie-podała Liga.