Nick Law odchodzi z Apple

Nieco ponad dwa lata po tym, jak dołączył do Apple jako wiceprezes ds. integracji marcom, Ad Age dowiedział się, że Nick Law odchodzi z firmy, zgodnie z wieloma osobami znającymi tę sprawę. W czerwcu 2019 roku agencja vet ogłosiła, że odejdzie ze stanowiska dyrektora kreatywnego Publicis Groupe, aby dołączyć do kalifornijskiego giganta z Cupertino. 

Subskrybuj Ad Age, aby otrzymywać najnowsze wiadomości reklamowe i marketingowe. 

Ad Age związany z Prawem, który nie skomentował sprawy i skierował wszystkie zapytania do Apple. Ad Age wielokrotnie kontaktował się z Apple i zostawiał wiadomości, ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Okoliczności związane z odejściem Law są niejasne i pozostaje ustalić, czy odchodzi na kolejne stanowisko. 

Law jest najbardziej znany ze swojego 17-letniego stażu w Międzypublicznej grupie Cos.”R / GA, gdzie ostatecznie awansował na Globalnego dyrektora kreatywnego. Wśród najbardziej znanych projektów R / GA pod okiem Law ‘ a znalazły się m.in. Nike+ Fuelband oraz Beats Music for Beats By Dre. 

Przyszłość

Kiedy Law dołączył do Publicis, jego zadaniem było skierowanie swojego przyszłego myślenia do sieci agencji. Dyrektor generalny firmy Arthur Sadoun zauważył, że po wdrożeniu przez agencję głośnej platformy profesjonalnego asystenta opartej na sztucznej inteligencji Marcel szukał kreatywnego lidera ” dobrze wyważonego między technologią a kreatywnością.”W tym czasie Sadoun powiedział, że znalazł w prawie kogoś, kto ma silny punkt widzenia na przyszłość kreatywności.”

Law spędził w Publicis tylko około 18 miesięcy. W momencie wyjazdu powiedział, że wyjazd do Apple był “jedyną w życiu okazją do pracy z marką, którą podziwiałem przez całe życie.”

Od dawna znany jako zwolennik podejścia do kreatywności marketingowej i reklamowej przez pryzmat współczesnych platform, Przejście Law do Apple, firmy, której produkty w dużej mierze przyczyniły się do napędzania nowoczesnej komunikacji, wydawało się odpowiednie.