Organizacje tworzą sojusz, aby zwiększyć integrację technologiczną

Zaczęło się od badania przeprowadzonego na początku 2019 r. w ośmiu krajach, w którym tysiące respondentów zadało proste pytanie: gdyby technologia była osobą, jak by wyglądała? I według Serpil Timuray, CEO Vodafone, European cluster, ” dominującą odpowiedzią był młody, biały, klasa średnia i głównie mężczyźni.”

W marcu 2020 r. Vodafone stało na czele Sojuszu #ChangeTheFace, wraz z 12 wiodącymi globalnymi firmami i organizacjami, które zgodziły się współpracować w celu zwiększenia różnorodności i równości w branży technologicznej.

“Od samego początku cieszyło nas duże zainteresowanie tą kampanią” – powiedział Timuray. Zauważyła, że do tej pory ponad 300 firm i osób prywatnych zobowiązało się do uczynienia przemysłu technologicznego bardziej integracyjnym zgodnie z celem Zrównoważonego Rozwoju ONZ (UNSDG) 10.

Września. 21, Sojusz # ChangeTheFace oficjalnie wystartował z wirtualnym wydarzeniem globalnym podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Shelley Zalis, CEO the female Quotient, która jest z Sojuszem od samego początku, poprowadziła panel dyskusyjny z liderami branży.

“To wspólny moment, aby przyspieszyć nasz wpływ na różnorodność i integrację” – wyjaśnił Timuray. “Zdecydowaliśmy się skupić na trzech rzeczach: pierwsza to posiadanie pewnych wspólnych zasad. Po drugie, połączenie sił w inicjatywach, w których mamy wspólne cele. Po trzecie, aby hojnie dzielić się naszymi spostrzeżeniami i najlepszymi praktykami z szerszą branżą.”

Zapowiedziała uruchomienie portalu, w którym każdy może uzyskać dostęp do wiedzy i studiów przypadków Sojuszu: change-the-face.com, prezentując wyniki najnowszej ankiety. “Odkąd uruchomiliśmy #ChangeTheFace w zeszłym roku, obraz jest prawie taki sam” – powiedział Timuray. “Wielu respondentów twierdzi, że technologia nadal jest głównie męska.”

 

 

Analiza różnorodności technologii i reklamy

Mniejszości etniczne były znacznie mniej reprezentowane w reklamach technologicznych niż dwa lata temu: w 2019 r. 68% mniejszości czuło się reprezentowane w reklamach technicznych, podczas gdy w 2021 r.tylko 44% było reprezentowanych. Połowa (49%) respondentów z mniejszości etnicznych nadal uważała, że reklama nowoczesnej technologii nie wydaje się być reprezentatywna dla ludzi, którzy korzystają z technologii, a tylko jedna trzecia (32%) uznała, że reklamy techniczne są skierowane do nich, chociaż poprawiło się to z 22% w 2019 roku.

“Wszystko to podkreśla, że musimy zmienić oblicze ludzi, którzy produkują tę technologię, abyśmy mogli zaspokoić szerszą społeczność w sposób integracyjny”, dodał Timuray.

Edukacja kluczem do zmian

Jolyon Barker, Globalny Dyrektor Zarządzający ds. klientów i branż w Deloitte, zgodził się. “Promowanie różnorodności i integracji w miejscu pracy to nie tylko właściwa rzecz do zrobienia—to właściwa rzecz biznesowa” – powiedział. “Kiedy ludzie czują się akceptowani tym, kim są, są bardziej zaangażowani i upoważnieni do osiągania sukcesów w pracy.”

Ujawnił również inicjatywy Deloitte związane z # ChangeTheFace:

“W Indiach, gdzie tylko 24% kobiet jest zatrudnionych, naszą ambicją jest wspieranie 10 milionów dziewcząt i kobiet z wykształceniem i rozwojem umiejętności w dziedzinie technologii” – powiedział.

Arun Bansal, prezes Ericsson w Europie i Ameryce Łacińskiej, powiedział, że jego firma wykorzystuje również edukację jako środek do rozszerzenia rurociągu do zatrudniania w bardziej integracyjny sposób. Współpracując z UNICEF, Ericsson był w stanie zmapować prawie milionów szkół zdalnych i zapewniają uczniom łączność, kształtując nowe pokolenie talentów technologicznych.

“Nie możemy żyć w pokojowym świecie i bezpiecznym społeczeństwie, jeśli nie mamy włączenia do technologii dla wszystkich” – powiedział.

Wzmocnienie pozycji kobiet poprzez zamknięcie przepaści cyfrowej

Brenda Trenowden, reprezentująca PwC i jako globalna przewodnicząca 30% Club—globalnej kampanii na rzecz zwiększenia różnorodności płci na szczeblach zarządów i kierownictwa wyższego szczebla-powiedziała, że niektóre organizacje postrzegają różnorodność jako ogromną, niewykorzystaną okazję do wykorzystania, a nie jako problem do rozwiązania. Do zilustrowania posłużyła się studium przypadku Vodafone. Kiedy firma odkryła lukę płci w telefonach komórkowych obejmującą 200 milionów kobiet w krajach o niskich i średnich dochodach, zobowiązała się do nawiązania kontaktu z 50 milionami kobiet na rynkach wschodzących do 2025 roku.

Po podjęciu dedykowanych starań, aby uzyskać niedrogie telefony komórkowe w ręce kobiet, firma utworzyła usługi w Indiach i Afryce, aby pomóc w kwestiach związanych z przemocą, zdrowiem reprodukcyjnym i COVID-19.

“Miliony kobiet subskrybowane, a to spowodowało wzrost 650.000 szczepień,” trenowden powiedział. “I nastąpił odpowiedni wzrost zarówno lojalności, jak i wydatków.”

Anita Bhatia, zastępca dyrektora wykonawczego w UN Women, mówiła o koalicji jej organizacji o nazwie Generation Equality, która również kładzie szczególny nacisk na rozszerzenie dostępu cyfrowego i umiejętności dla kobiet.

“Jesteśmy bardzo zaniepokojeni spadkiem udziału kobiet w rynku pracy na całym świecie i to musi być połączone z dostępem cyfrowym” – powiedziała. “Pandemia pokazała nam, że świat jest podzielony na tych, którzy mają dostęp cyfrowy i tych, którzy go nie mają”.

Powiązanym problemem jest ciężar opieki, która wzrosła wykładniczo dla kobiet w tym czasie.

“Nasze badania wykazały, że kobiety niosły trzy razy więcej nieodpłatnej pracy opiekuńczej” – powiedział Bhatia. “Jest tak wiele dobrych powodów, dla których powinniśmy się spotkać jako Partnerzy, aby rozwiązać tę złożoną sieć problemów.”

“Nadszedł czas. W związku z pandemią nie możemy sobie pozwolić na powolne postępy” – powiedział Timuray. “Nigdy nie będziemy zadowoleni, dopóki nie osiągniemy ostatecznego celu, jakim jest prawdziwie integracyjny sektor technologiczny.”

Aby dowiedzieć się więcej o Sojuszu, odwiedź portal #ChangetheFace.