Pepsi wzywa do bojkotu ponad $ 15,000 darowizny dla teksańskich Republikanów

PepsiCo Sp. Z O. O. stoi w obliczu kolejnego potencjalnego bojkotu Polityki, tym razem za 15 000 dolarów wkładu dla Teksańskiej Partii Republikańskiej.

Aborcja-obrońcy praw biją na alarm, że darowizna z sierpnia 5 zgodnie z aktami Państwowej Komisji Etyki, przyszedł prawie trzy miesiące po tym, jak gubernator Teksasu Greg Abbott podpisał ustawę zakazującą większości aborcji w stanie. Pepsi twierdzi, że przekazał darowiznę w 2020 r., ale państwo-strona-nie zrealizowało czeku aż do następnego roku.

Darowizna została po raz pierwszy nagłośniona w styczniu. Biuletyn 24, zwany popularną informacją, autorstwa dziennikarza Judda Leguma. W biuletynie informowano o wkładach firm, w tym AT & T Inc., Walmart Sp. Z O. O., Ford Motor Co., oraz Zillow Group Inc. Biuletyn wcześniej Spotlight największych darczyńców korporacyjnych do prawodawców, którzy sponsorowali SB 8, W tym AT & T i CVS Health Corp. 

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

Ale to PepsiCo Inc., producent przekąsek i napojów, który zwrócił szczególną ire, zwłaszcza po tym, jak pisarz E. Jean Carroll trąbił biuletyn na Twitterze w dwóch osobnych tweetach, nazywając darowiznę ” kolejny powód, aby przestać pić Pepsi.”Inni użytkownicy ponownie pojawili się w kampanii Pepsi, podkreślając swoją grupę zasobów pracowniczych skoncentrowaną na kobietach, a Popularne informacje przypomniały kampanię Pepsi na Twitterze 1 marca 2021 r., pierwszego dnia miesiąca Historii Kobiet. 

Rzecznik PepsiCo powiedział w oświadczeniu dla Bloomberga, że Firma zazwyczaj dokonuje darowizn na wsparcie wielu partii państwowych, zarówno demokratycznych, jak i republikańskich, w latach konwencji prezydenckiej, i że czek 15,000 wykonany przez firmę w 2020 r.nie został przetworzony do sierpnia 2021 r. Firma dodała, że od 2020 roku nie przekazała żadnej partii politycznej w Teksasie.