Użytkownicy portalu mogą teraz prowadzić rozmowy wideo z tłumaczami języka migowego

Urządzenia portalowe Meta są teraz znacznie bardziej praktyczne dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Gigant mediów społecznościowych nawiązał współpracę z ZP Better Together, aby włączyć usługi przekaźników wideo (VRS) na sprzęcie portalowym za pośrednictwem aplikacji, dzięki czemu możesz zabrać tłumacza angielskiego lub hiszpańskiego języka migowego do rozmów z osobami słyszącymi. Innymi słowy, możesz nawiązywać połączenia wideo do znacznie większej liczby odbiorców, a Tłumacze ZP są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jeśli czat nie może się doczekać.

Funkcjonalność działa w całej gamie produktów portalu. Jeśli jesteś głuchy lub niedosłyszący, możesz również ubiegać się o bezpłatny Portal za pośrednictwem strony internetowej ZP.

Ruch ten może pomóc w połączeniach wideo meta corner dla osób z problemami ze słuchem, oczywiście, ale to nie zmienia istotnej roli, jaką może służyć niektórym osobom. Podczas gdy inteligentne wyświetlacze od dawna są przydatne w rozmowach między użytkownikami języka migowego,rozszerzenie to może pomóc niedosłyszącym komunikować się z praktycznie każdym. Jest to szczególnie ważne podczas pandemii, kiedy Tłumacze osobiście mogą nie być dostępni.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.