Reddit zamyka aplikację Dubsmash, ale nadal chce filmów takich jak TikTok

Reddit to strona oparta na społecznościach zarządzanych przez użytkowników, o nazwie subreddits, poświęcona wyspecjalizowanym zainteresowaniom, takim jak programy telewizyjne, Finanse, Wiadomości, Muzyka i memy. Reddit ma około 52 milionów użytkowników dziennie, zgodnie z najnowszymi oficjalnymi statystykami firmy.

Reddit zachęcał do większej konsumpcji wideo, budując produkty takie jak Reddit Public Access Network, Centrum wideo na żywo. “Reddit to miejsce, w którym pasjonujące społeczności spotykają się w celu terminowej, interaktywnej i autentycznej wymiany informacji na temat ważnych dla nich tematów, a wideo jest coraz bardziej kluczowe dla tego, jak ludzie chcą się łączyć”, firma udostępniła we wtorek.

Reddit rozumie moc krótkiego wideo w reklamie, nawet w telewizji. W tym roku Reddit prowadził 5-sekundową reklamę regional Super Bowl. Spot był tylko błyskiem, ale zwrócił uwagę na subreddit Reddit” Wall Street Bets”, który właśnie stał się znany z promowania inwestycji w GameStop.

Ale wideo jest trudnym formatem do złamania dla wielu firm mediów społecznościowych. W sierpniu Twitter zamknął floty, swój krótki eksperyment udostępniania wideo. Twitter wcześniej nabył, a następnie puszkował Vine, aplikację, która spopularyzowała sześciosekundowe tworzenie wideo.

Mimo to istnieją historie sukcesu. Facebook kupił Instagram i zachował go jako żywą aplikację do zdjęć i filmów, a Google kupił YouTube, który jest najpopularniejszą witryną wideo online z 2 miliardami widzów.

Reddit mówi, że robi zyski w wideo i zacznie zawierać więcej komponentów do tworzenia wideo. W swoim ogłoszeniu Reddit poinformował, że godziny oglądania filmów na jego stronie wzrosły o 70% od stycznia do listopada, ale nie podzielił się liczbą godzin oglądania. We wtorek Reddit ujawnił również nowe funkcje w swoim aparacie, w tym nowe filtry i naklejki, które są kreatywnymi elementami, które ludzie stemplują na swoich filmach.

Reddit wskazał byłych “Dubsmasherów”, aby nadal łączyli się na subreddicie o nazwie r/dubsmash, ale ta społeczność nie wydaje się bardzo aktywna, z zaledwie subskrybentami 26. Ale Reddit wyróżnił również inne subreddity, takie jak R/dance i R / nextf*ckinglevel, które wypełniają się filmami, wskazując drogę do tego, jak społeczności Reddit mogą stać się bardziej wizualne w przyszłości.