Ryan Fisher przejmuje Helen Andrews w Wieden+Kennedy London

Wieden + Kennedy wprowadza zmiany w Londynie. Ryan Fisher zastępuje Helen Andrews na stanowisku dyrektora zarządzającego. MD pozostaje ważnym stanowiskiem w imperium W + K. Andrews, robiąc przerwę od adlandu, jest na stanowisku od 2017 roku. Do jej sukcesów należy prowadzenie boiska Sainsbury ‘ s pitch w 2016 roku.

Fisher (powyżej), obecnie szef działu rozwoju, jest byłym dyrektorem generalnym W + K Tokyo. Będzie współpracował z ECD Susan Hoffman (spadochroniarz z W+K ‘ S Portland HQ) i CSO Dan Hill. Według własnych Gwiezdnych standardów w+K Londyn od kilku lat utrzymuje się na stałym poziomie, tracąc kolejno starszych twórców i długoletniego MD (latterly network COO) Neila Christie, który odszedł, aby zostać studentem.

Fisher, który pracuje w agencji od 2007 roku, mówi: “po spędzeniu ostatnich 15 lat pracy w sieci W + K, to zaszczyt mieć możliwość prowadzenia biura w Londynie i szansę na pracę, która ma wpływ na kulturę.

“Uwielbiam to biuro, jest pełne niesamowitych ludzi, wspaniałych klientów i pozytywnego tempa, a gdy rozpoczynamy 40.rok istnienia globalnej sieci, jestem niezmiernie podekscytowany, że poprowadzę W+K London przez jej kolejny rozdział.”

Andrews mówi: “powiedzieć, że to trudna decyzja, aby opuścić W + K Londyn jest niedopowiedzeniem – to bardzo wyjątkowe miejsce i to był zaszczyt być częścią tego tak długo, jak mam. Odejście jest o wiele łatwiejsze dzięki temu, że wiem, że agencja będzie w tak błyskotliwych i zdolnych rękach.

“Z niecierpliwością czekam na to, co Ryan i zespół zrobią dalej, podczas gdy ja daję sobie trochę czasu wolnego i upewniam się, że moja następna przygoda będzie tak samo zabawna, jak poprzednia. Dzięki W + K i wszystkim, którzy byli częścią ostatnich 14 lat-miałem absolutny wybuch.”

Neal Arthur, COO W+K network, mówi: “Helen od lat jest przyjaciółką i partnerem biznesowym w przywództwie—zrobiła tak wiele dla ludzi, pracy i kultury tego miejsca. Będziemy za nią bardzo tęsknić. Ryan ma ogromny talent. Ma już za sobą wiele sukcesów w całej sieci W+K i jesteśmy szczęśliwi i bardzo podekscytowani, że możemy go wprowadzić do tej roli.”

Post (lub prawie post) Covid po dość wyczerpujących kilku latach nastąpił wysysanie talentów z londyńskich agencji kreatywnych. Połączenie pandemii i rosnącej fali cyfrowej, spotęgowanej kłopotami z zakupami, sprawiło, że prowadzenie takich agencji stało się raczej trudniejsze, nawet w W+K, wciąż zaciekle niezależne po 40 latach.