Tesla podobno za darmo wymienia wadliwe Aparaty autopilota

Tesla zastąpi Kamery autopilota w przednich błotnikach niektórych pojazdów elektrycznych za darmo, zgodnie z CNBC. Podczas gdy Tesla nie wydał jeszcze odwołania, organizacja prasowa widziała wewnętrzne dokumenty rozesłane do autoryzowanych dostawców usług pod koniec listopada, prosząc ich o wymianę wadliwych kamer repeater bez żadnych kosztów dla właścicieli. Najwyraźniej, kamery w niektórych modelach S, X i 3 pojazdów produkowanych przez firmę w zakładzie we Fremont w Kalifornii mają wadliwe płytki drukowane. 

Te kamery rejestrują martwe punkty samochodu, a Autopilot nie działałby bez nich. Jeśli nie działają zgodnie z przeznaczeniem, kierowcy zazwyczaj widzą tylko pole bloku na głównym wyświetlaczu i mogą otrzymywać powiadomienia, że ich Autopilot ma ograniczoną funkcję. CNBC mówi, że Tesla może być zmuszony do wymiany kamer dla co najmniej kilkuset pojazdów w wyniku wadliwych płytek drukowanych, z których korzystał.

Kierownik sprzedaży Tesla powiedział publikacji, że powiadomienia o usługach wewnętrznych są czasami po dobrowolnych wycofaniach, ale producent samochodów nie wydał jeszcze Oświadczenia. Tesla kilkakrotnie w przeszłości przywoływała pojazdy w różnych kwestiach. W październiku wycofano prawie 3000 pojazdów Model 3 i Y, ponieważ ich przednie zawieszenie może się poluzować. Firma wycofała również 11,704 Tesla EVs z 2017, a później w listopadzie po tym, jak stały się one podatne na fałszywie dodatnie hamowanie po pełnej aktualizacji wersji beta samochodu buggy.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.