Najlepsze prezenty dla kreatywnych w twoim życiu

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.

Jeśli w twoim życiu jest artysta, najlepszym prezentem, jaki możesz mu dać, jest inspiracja. Niezależnie od tego, czy są malarzami, pisarzami, muzykami czy czymkolwiek innym. Coś, co sprawi, że ich kreatywne soki będą płynąć, będzie mile widziane. Zaufaj nam. Istnieje niezliczona ilość sposobów pobudzania kreatywności i wspomagania procesu twórczego — wiele z nich nie wymaga wydawania pieniędzy, takich jak medytacja lub po prostu długi spacer. Ale istnieją narzędzia, które mogą pomóc komuś wykraczać poza strefę komfortu lub po prostu dokumentować i dopracowywać własne pomysły. Od subskrypcji, przez książki, po niezwykle dziwaczne Instrumenty-Oto najlepsze prezenty dla kreatywnych w twoim życiu.

Jesteś artystą autor: Sarah Urist Green

Will Lipman Photography dla Engadget / Penguin Books

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale czasami po prostu powiedzenie, co robić, jest świetnym sposobem na pobudzenie kreatywności. Ponieważ, prawda jest taka, że rzadko jest rzeczywiście twórczą częścią oryginalnego pomysłu, ale raczej w jego realizacji. Problem w tym, że gdy ktoś opuści szkołę, nikt już nie będzie mu przydzielał zadań. Tam Jesteś artystą comes in, a book compiled by Sarah Urist Green, the host of PBS” Zadanie Plastyczne na YouTube. To zbiór 50 zadań stworzonych przez różnych artystów, aby pomóc twórcom na twojej liście, cóż, tworzyć.

Wiele zadań koncentruje się na sztukach wizualnych, prosząc ich o wykonywanie nieskończonych kopii obrazu za pomocą kserokopiarki lub robienie losowych zdjęć lokalizacji i robienie notatek na temat szczegółów, które normalnie mogą przegapić. Ale są inne, które zachęcają ich do nucenia lub klaskania wraz z dźwiękami ruchu ulicznego lub angażowania się w gry słowne. Jesteś artystą to rodzaj książki, do której pewnie będą wracać za każdym razem. – Terrence O ‘ Brien, Redaktor Naczelny

Kup jesteś artystą w Amazon – $13

Apple Pencil (druga generacja)

Valentina Palladino / Engadget

IPad stał się kluczowym narzędziem dla twórców przez lata i prawdopodobnie nic nie przyczyniło się do tego bardziej niż Apple Pencil. Większość najnowszych iPadów obsługuje Ołówek drugiej generacji i jest co prawda o wiele wygodniejszy niż pierwszy wyłącznie ze względu na metodę ładowania magnetycznego. Ale poza tym Apple Pencil jest najlepszym rysikiem, jakiego kiedykolwiek używałem, ponieważ ma niewiele opóźnień i pomaga naśladować uczucie rysowania tradycyjnym piórem i papierem.

Inwestując w papierowy Ochraniacz ekranu rozmyje linie jeszcze bardziej, nie musisz tego robić, aby uzyskać doskonałe wrażenia z Apple Pencil. Rysowanie jest bezproblemowe, robienie notatek jest proste (szczególnie w przypadku iPadOS 15, Jeśli korzystasz z aplikacji Notes Apple), a możliwości są nieograniczone, gdy zapoznasz się z programami innych firm, takimi jak Procreate. Żywotność baterii jest również znakomita: spędziłem godziny rysując w Procreate lub eksperymentując z różnymi układami planera w GoodNotes i jeszcze nie wstrzymałem sesji, aby naładować Ołówek. Chociaż Apple Pencil nie całkowicie zastąpił tradycyjne formy sztuki dla mnie, jest to z pewnością najbardziej przydatne narzędzie, które posiadam, gdy chcę być kreatywny. – Valentina Palladino, Redaktor Ds. Handlu

Kup Apple Pencil (2nd gen) w Amazon – $129

Astrohaus Freewrite smart typewriter

Dan Cooper / Engadget

Inteligentna maszyna do pisania Freewrite to niszowe urządzenie, które mimo to byłoby wspaniałym prezentem dla każdego początkującego pisarza. Lub, jeśli o tym pomyśleć, każdy, kto jest już zaangażowany w sztukę umieszczania słów na stronie. Freewrite łączy w sobie doskonałą klawiaturę mechaniczną z wyświetlaczem e Ink, i chociaż może dostać się do Internetu, aby zsynchronizować projekty z Internetem, to jedyna rzecz, jaką może zrobić. Nie ma sposobu, aby przeglądać Internet, grać w grę lub oglądać YouTube na Freewrite, co znacznie ułatwia po prostu usiąść i dostać się do stanu przepływu. Ekran i klawiatura E Ink mogą trochę się przyzwyczaić, ale obie rzeczy szybko stają się zaletami, gdy tylko chcesz coś napisać. A dzięki wyświetlaczowi o małej mocy, Freewrite wystarcza na tydzień lub dwa intensywnego pisania. Przy 600 USD to poważna inwestycja – ale podarowanie jej początkującemu pisarzowi powinno dać im wielką motywację do napisania tej książki, o której zawsze mówią. – Nathan Ingraham, Zastępca Redaktora Naczelnego

Kup inteligentną maszynę do pisania na Freewrite – $600

Factory Records: The Complete Graphic Album

Mute: A Visual Document: From 1978-Tomorrow

Thames & Hudson

Dekada projektowania wytwórni płytowych oferuje źródło estetyki wizualnej, aby rozpocząć własną kreatywność. Istnieje nawet kilka monolitów muzyki i kultury projektowej, które odniosły sukces w przemyśle fonograficznym, nie ulegając korporacyjnej maszynie. Factory i Mute records to takie stworzenia. Powstały w Wielkiej Brytanii pod koniec lat 70. (choć dziś pozostaje tylko nieme), obie firmy informowały pokolenia poprzez opowieści o — czasami nieostrożnych-taktyce biznesowej i wysokiej jakości produkcji. Ogólnie rzecz biorąc, były to grupy napędzane estetyką DIY i kreatywnością bez ograniczeń oficjalnej struktury.

Te wytwórnie nie tylko broniły wolności muzycznej ekspresji i przyczyniały się do rozwoju nowych gatunków muzycznych, ale także stały się gniazdem dla projektantów wizualnych. Przede wszystkim, okładka (znaleziona) albumu Joy Division Unknown Pleasures (Factory) Petera Saville ‘ a jest dziś wszechobecna z górzystym zasięgiem falistych linii. Spędzanie czasu na grzebaniu w jednej z tych książek, które są pełne sztuki, muzyki i historii, może sprawić, że Twoje kreatywne soki będą płynąć. Albo są prezentem powitalnym dla rodziny, przyjaciół, a nawet dla siebie. – Jon Turi, Redaktor Strony Głównej

Buy Factory Records w Amazon – $34 Buy Mute: a Visual Document w Amazon – $45

Ruhlman ‘ s Twenty autor: Michael Ruhlman

Kronika Książki

Dotarłem do punktu w mojej podróży gotowania, gdzie próby receptur nie jest tak interesujące dla mnie jak nauka nowych technik. Czy mam stos przepisów na paprykę w aplikacji? Tak, ale teraz jestem bardziej zainteresowany opanowaniem metod gotowania, które zasadniczo ustawiają Cię do tworzenia własnych receptur od podstaw. Ruhlman ‘ s Twenty jest jedną z” książek kucharskich”, do których zwracam się najbardziej w moim dążeniu, a jeśli niektóre z pojęć w książce mogą wydawać się podstawowe, to dlatego, że są. Większość programów kulinarnych i internetowych blogów kulinarnych nie wyjaśnia, dlaczego dodają kwas do sosu pomidorowego lub jak uzyskać idealnie chrupiącą Frytkę zamiast tłustego, rozmoczonego bałaganu — ale ta książka tak. To zabierze cię z powrotem do podstaw, wyjaśniając odpowiednie techniki stojące za różnymi sposobami gotowania, abyś mógł zrozumieć, co dzieje się z Twoim jedzeniem podczas jego przygotowywania. I nie martw się, nie czyta się jak textbook i są tam nawet kompletne przepisy, które możesz śledzić, jeśli chcesz. Ostatecznie, Ruhlman ‘ s Twenty sprawił, że jestem bardziej kompetentnym kucharzem, który nie jest zmuszony do skonsultowania przepisu za każdym razem, gdy przygotowuję posiłek. – Wiceprezes.

Kup Ruhlman ‘ s Twenty w Amazon – $19

Make Noise Strega

Hałasuj

Nowy instrument może być przyzwoitym sposobem na wyrwanie kogoś z twórczej rutyny. Ale nawet lepszy od nowego instrumentu jest dziwny. A jeśli muzyk w twoim życiu lubi dziwne rzeczy, Gorąco polecam Make Noise Strega. Został zaprojektowany we współpracy z Alessandro Cortini (członek koncertowy Nine Inch Nails) i unika większości zwykłych kontrolek syntezatorów i wydaje dźwięki, które najlepiej opisują jako wyblakłe.

Przedni panel to myląca tablica glifów i linii, które wyglądają jak coś z książki o okultyzmie. Wyraźnym celem Strega jest zachęcenie kogoś do eksperymentowania-dosłownie szturchanie i szturchanie różnych paneli dotykowych, które służą jako źródła modulacji i miejsca docelowe, używając własnego ciała jako kabla krosowego. To nie będzie dla wszystkich, ale jeśli szukasz osoby, która kocha lo-fi warbles i koszmarne Drony, pokochają Stregę. – T. O.

Kup Make Noise Strega w Sweetwater – $599

Potar Design ‘ s sound Urchin

POTAR Design

Ok, nazywanie Urchina Dźwiękiem “instrumentem” może wydawać się naciągane, ale dźwięki z innego świata, które tworzy, z pewnością zainspirują muzyka w twoim życiu do innego podejścia do komponowania. To w zasadzie kilka metalowych prętów przyklejonych do obudowy pedału gitarowego z mikrofonem w środku. Pręty nie są tak naprawdę strojone w żaden tradycyjny sposób, co pozwala na tworzenie nieoczekiwanych melodii, ale mogą być również źródłem brzęczenia perkusji lub złowieszczych zawodzeń. W połączeniu z pewnymi efektami to dziwne małe pudełko może być podstawą całej kompozycji-choć nieco dziwnej.

Ta konkretna rekomendacja pojawiła się dzięki uprzejmości Abby Santourian, Muzyka Z Chicago i ekspert od sprzętu muzycznego w Reverb, który powiedział Engadget przez e-mail: “od wieków artyści są inspirowani morzem, ale myślę, że to przenosi ten pomysł na nowy poziom…. W połączeniu z innymi pedałami i efektami, możliwości i kombinacje dźwiękowe są naprawdę nieograniczone.” – T. O.

Przedsprzedaż Sound Urchin w Potar Designs – $125

The Artist Way autor: Julia Cameron

Will Lipman Photography dla Engadget / Souvenir Press

Jeśli słyszałeś o porannych stronach lub datach artystów, oba są dwoma podstawowymi nawykami ustalonymi w Sposób artysty, Wieloletnia książka Julii Cameron o praktyce twórczej. To prawdopodobnie najprostszy sposób na opisanie tej książki, która przeprowadzi Cię przez 12-tygodniowy program ćwiczeń i zadań pisarskich, mających na celu uwolnienie Twoich twórczych mocy. Sedno tego jest wymaganie trzech stron odręcznego pisania każdego dnia. Chociaż często jest to strumień świadomości — a jeśli twoje pismo jest okropne, ledwo czytelne — Cameron radzi, aby po prostu umieścić pismo tam i zobaczyć, dokąd cię to zaprowadzi. Znani fani to Jedz, Módl Się, Kochaj autor Elizabeth Gilbert, Alicia Keys i praktycznie połowa komików, których podcastów słucham, wydaje się. Książka robi się trochę duchowe w czasach, które mogą lub nie być w porządku, ale podstawowe ćwiczenia i pomysły cbyć dość potężny, zwłaszcza jeśli jesteś w twórczej rutynie lub po prostu chcesz dodać więcej artystycznego dorobku do swojego codziennego życia. – Mat Smith, szef biura w Wielkiej Brytanii

Buy the Artist ‘ s Way at Amazon – $25

Moog Subharmonicon

Moog

Innym nieco dziwnym instrumentem do rozważenia jest Subharmonicon Moog. Dźwięki, które produkuje, są bardziej “standardowe” niż Strega (z braku lepszego określenia), ale jego sekwencer i skupienie się na subharmonice to nic innego. Czerpie inspirację z pary wczesnych eksperymentalnych instrumentów elektronicznych-Mixtur-Trautonium i Rhythmicon. Subharmonicon zachęca do zgłębiania pojęć subharmoniki i polirytmów w celu tworzenia nieoczekiwanych melodii i rytmów. Jest zdolny do tego klasycznego dźwięku Moog, ale także wypchnie kogoś ze strefy komfortu. – T. O.

Kup Moog Subharmonicon w Amazon – $699

Sensel Morph z nakładką Thunder

Sensel

Czasami człowiek nie potrzebuje zupełnie nowych dźwięków, aby uzyskać twórcze soki płynące, ale po prostu nowy sposób wytwarzania tych dźwięków. Sensel Morph to imponująco przenośny i elastyczny kontroler MIDI MPE o niesamowitych możliwościach zmiany kształtu. Może to być fortepian, automat perkusyjny oparty na podkładce, podkładka do rysowania lub niejasny kontroler inspirowany Donem Buchlą-siłą napędową syntezy stylu zachodniego wybrzeża.

Nakładka Buchla Thunder łączy ekspresyjne możliwości Morphu z podejściem do komponowania melodii i harmonii, które można założyć, że twój prezent nigdy nie doświadczył. Zamiast tradycyjnego układu fortepianu jest to seria klocków zorganizowanych w mniej więcej Ptasi kształt, który powinieneś stukać i przesuwać, aby stworzyć unikalne barwy. Jego nieznajomość zmusza każdego do zaprzestania myślenia o tym, co już wie o graniu muzyki i skupienia się na wynikach.

Ponadto Morph ma wiele innych nakładek, więc jeśli Thunder wyczerpał swoją witalność, nadal jest niesamowicie użyteczny i elastyczny. – T. O.

Kup Morph z nakładką Thunder w Sensel – $269

Plan Splice Creator

Splice

Jasne, że łatwo jest po prostu złapać pętlę bębna z góry Wykresów splicingu i skończyć brzmiąc jak wszyscy inni. Ale są o wiele ciekawsze sposoby znajdowania dźwięków. Po pierwsze, wyniki wyszukiwania mogą być tasowane. Więc zamiast używać tej samej próbki Rhodesa, na której polegały tysiące innych producentów sypialni, osoba może nacisnąć przycisk tasowania i złapać coś, co może latać poza radarem. Technika ta może być również łączona z wyszukiwaniem losowych terminów na Splice, zamiast wyciągania określonych instrumentów. (Wystarczy Google “random word generator” i użyć go jako podstawy wyszukiwania.) Istnieje wiele ciekawych i czasami dziwnych dźwięków i pętli, które można znaleźć, wyszukując rzeczy takie jak” Klinika “i” przygotowanie.”

Podstawowy plan 10 $ Sounds+ zawiera 100 przykładowych kredytów. Ale twój prezent prawdopodobnie naprawdę doceniłby uaktualnienie do planu twórcy. Obejmuje to 200 kredytów, a także dostęp do zaskakująco doskonałego syntezatora Astra Soft Splice, wtyczki do automatu perkusyjnego Beatmaker oraz biblioteki samouczków i lekcji na temat produkcji muzycznej pod szyldem umiejętności. Czasami, gdy nie jesteś pewien, co robić, po prostu nauczenie się nowej umiejętności lub sztuczki może ponownie pobudzić kreatywność. – T. O.

Pobierz Plan Splice Creator

Tascam DR-05X

TASCAM

Przyzwoity rejestrator powinien być w arsenale każdego artysty. Dla muzyka, oczywiście, jest to cenne dla nagrywania sampli i przechwytywania impromptu jam sessions. Każdy może kupić pakiety próbek, oczywiście, ale budowanie niestandardowego zestawu perkusyjnego z pstrykania gałązek i chrupnięcia martwych liści to niezawodny sposób, aby ktoś myślał nieszablonowo.

Ale nawet poza tym, jest świetny do dokumentowania pomysłów i znajdowania inspiracji. Tak, istnieją aplikacje do notatek głosowych, ale twój prezent może chcieć mieć dedykowane (i pozbawione rozpraszania uwagi) narzędzie do dokumentowania pomysłów, inspirujących dźwięków i przechwytywania interesujących wykładów lub paneli. Pisarz może ustawić dyktafon i porozmawiać o fabule powieści, nad którą pracuje, nie martwiąc się, że ich bateria padnie. Lub malarz może nagrać atmosferę kawiarni, którą odwiedzali podczas podróży po Paryżu i ponownie odwiedzić ją, aby znaleźć inspirację do nowego dzieła. – T. O.

Kup Tascam DR – 05X w Amazon – $119