The Morning After: najlepsze rzeczy, które kupiliśmy w 2021 roku

Nasza relacja na koniec roku rozpoczyna się w tym tygodniu, obejmując najważniejsze historie techniczne roku (Cześć, miliarderzy w kosmosie) i, bliżej Ziemi, sprzęt, na który zespół Engadget wydał swoje pieniądze w ciągu ostatnich jedenastu i pół miesiąca. Prowadzi gamę od zegarków Apple do inteligentnych trenażerów rowerowych i skarpet.

Engadget

Opowiadam o mojej miłości do przełącznika OLED, do którego uaktualniłem z mojej edycji premiery hybrydowej konsoli Nintendo. Ekran jest wspaniały, podobnie jak białe Joy-Cons, ale największym dobrodziejstwem pochodzącym z pierwszej iteracji przełącznika jest znaczne zwiększenie baterii. Wydaje się również, że zapasy nowego przełącznika Nintendo są nieco bardziej stabilne, więc szanse na uzyskanie jednego w tym sezonie świątecznym wydają się lepsze niż wcześniej w tym roku. Oh I Metroid Dread działa jak marzenie.

– Mat Smith

Standardowe modele serii będą wyposażone w “zaledwie” akumulator o mocy 98 kWh.

Ford po cichu ujawnił pojemności akumulatorów dostępnych w pickupie elektrycznym Ford F-150 Lightning, Auto Evolution zgłoszono. Na początek Model Standard Range, o przewidywanym zasięgu 230 mil, będzie wyposażony w akumulator o pojemności 98 kWh. Tymczasem opcjonalna Wersja o rozszerzonym zasięgu(docelowo 300 mil) będzie miała masywną baterię 131 kWh.

Czytaj dalej.

Inne specyfikacje obejmują wyświetlacz 300Hz 1080p i baterię 93wh.

LG

LG jest najbardziej znany ze swojego lekkiego laptopa Gram 17, Ale teraz chce trochę tego gamingowego pie PC. Ujawnił to, co nazywa “pierwszym laptopem do gier” z kilkoma wysokiej klasy specyfikacjami. 17-calowy model UltraGear 17g90q wyposażony jest w procesor Intel Tiger Lake h 11. generacji, grafikę Nvidia GeForce RTX 3080 Max-Q, do 32 GB PAMIĘCI RAM i 1 TB pamięci masowej. Wyświetlacz 300Hz 1080p IPS powinien odpowiednio przedłużyć żywotność baterii, podczas gdy estetyka projektu wydaje się mocno zainspirowana serią laptopów Razer i innymi istniejącymi komputerami do gier. Nie ma jeszcze cen, ale LG ujawni więcej szczegółów na targach CES 2022 w dniu 4 stycznia.

Czytaj dalej.

Niestety, wszyscy wrócili 30 minut później.

Virgin Galactic

Zamiast dwóch najpotężniejszych imperiów na planecie, które walczą o pierwsze miejsce na Księżycu, mamy teraz korporacje-SpaceX Elona Muska, Blue Origin Jeffa Bezosa i Virgin Galactic Sir Richarda Bransona-szczycące się przyszłością wypełnioną egzotyczną turystyką. W 2021 roku szefowie tych prywatnych firm wywiązali się wreszcie ze swoich niezliczonych obietnic, z powodzeniem wysyłając cywilów, astronautów, a w dwóch przypadkach samych siebie w najdalsze zakątki ziemskiej atmosfery. Andrew Tarantola opowiada o startach, opóźnieniach i dramacie cywilnego wyścigu kosmicznego.

Czytaj dalej.

Firma złożyła pozew w Kalifornii, aby odkryć tożsamość osób stojących za atakami.

Facebook, Instagram i WhatsApp.Meta złożyła pozew federalny, aby “odkryć tożsamość” grupy osób, które stworzyły ponad 39 000 stron internetowych zaprojektowanych, aby nakłonić użytkowników do wykrztuszenia swoich danych logowania na Facebooku, Instagramie i WhatsApp.

Ludzie zostali przekierowani do fałszywych stron internetowych w sposób, który pozwolił hakerom ukryć swoje działania. “Pozwoliło im to ukryć prawdziwą lokalizację witryn phishingowych oraz tożsamość ich dostawców hostingu online i oskarżonych” – powiedziała Meta.

Czytaj dalej.

To odwrócenie wycofywania się z czasów Trumpa.

Do 2026 roku Agencja Ochrony Środowiska będzie wymagać, aby floty samochodowe podróżowały średnio około 55 mil na galon, w górę z 37 mil na galon standard są utrzymywane w tym roku.

Agencja szacuje, że polityka pozwoli amerykańskim kierowcom zaoszczędzić od 210 do 420 miliardów dolarów do 2050 roku na kosztach paliwa. Przez cały okres eksploatacji pojazdu z roku modelowego 2026, powinno to przełożyć się na około $1,080 w indywidualnych oszczędnościach konsumentów. Oznacza to najważniejsze działania prezydenta Bidena w dziedzinie Klimatu. Od 2019 r. sektor transportu pozostaje największym źródłem emisji gazów cieplarnianych w USA.

Czytaj dalej.

 

 

Największe wiadomości, które mogłeś przegapić

Democrats press Amazon for details on tornado warehouse deaths

T-Mobile twierdzi, że zablokował w 2021 roku 21 miliardów połączeń

Wersję PS Plus “FF7 Remake” można przecież uaktualnić do “Intergrade”

Beats Studio pąki są do $100 W Adorama

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.