The Morning After: najnowsze demo Unreal Engine to “the Matrix Awakens”

To Cyfrowe Keanu i tak, interaktywne demo Epic Games łączy się z The Matrix Resurrections film fabularny landing jeszcze w tym miesiącu. 9 grudnia, Matrix Budzi Się będzie dostępna na konsolę PlayStation 5 lub Xbox Series X/s przed debiutem na Game Awards.

Epic Games

Wygląda na to, że jest to sprytne techniczne demo Unreal Engine 5, pokazujące, do czego jest zdolny silnik nowej generacji,z pomocą Neo et al. Dla większości z nich będzie to pierwsza okazja, aby zobaczyć UE5 w akcji. Firma Epic zaprezentowała silnik w zeszłym roku dzięki wspaniałemu demo na PS5, ale od tego czasu był w dużej mierze cichy. Game Awards, w ten czwartek, brzmi jak dobry czas, aby się popisać.

– Mat Smith

Zastąpił wszystkich prezesów.

Samsung połączył swoją firmę mobilną, największy producent pieniędzy, z działem elektroniki użytkowej w ramach poważnej restrukturyzacji mającej na celu “wzmocnienie konkurencyjności firmy.”Gigant technologiczny zastąpił również wszystkich prezesów i przetasował wielu.

Jong-Hee Han, szef swojej branży telewizyjnej, został mianowany wiceprezesem i współdyrektorem nowo połączonych działów mobile i consumer electronics. Han nie zrezygnuje jednak ze swoich obowiązków jako szef działu wizualnego i zamiast tego poprowadzi obie firmy. Han podobno nie ma doświadczenia w telefonii komórkowej, ale Samsung przypisuje mu kluczową rolę w firmie dominującej w globalnej sprzedaży telewizji w ciągu ostatnich 15 lat.

Czytaj dalej.

Sonda wynika ze skargi informatora z 2019 roku.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd bada sprawę Tesli po skardze informatora, który zarzuca firmie, że nie ujawniła różnych zagrożeń bezpieczeństwa związanych z panelami słonecznymi na dachu. Według a Reuters raport, agencja potwierdziła sondę w żądaniu ustawy o wolności informacji złożonym przez Stevena Henkesa (na zdjęciu powyżej), byłego pracownika Tesli.

Dochodzenie następuje po kilku latach doniesień o problemach bezpieczeństwa z panelami słonecznymi Tesli. W 2019 r. Walmart pozwał firmę po tym, jak jej Panele Słoneczne DOPROWADZIŁY do siedmiu pożarów sklepów. Podczas gdy obie firmy ostatecznie się osiedliły, sprzedawca twierdził wówczas, że Tesla regularnie wysyłał inspektorów, którzy “brakowało podstawowego szkolenia i wiedzy na temat energii słonecznej.”W tym samym roku podobno zapaliły się również panele słoneczne Tesla w magazynie Amazon w Kalifornii.

Czytaj dalej.

Ale na razie głównym słowem jest koncepcja.

Instytut Techniki Lotniczej

Samoloty elektryczne nie będą możliwe, dopóki baterie nie staną się bardziej wydajne i lekkie, ale lot napędzany wodorem jest kolejnym możliwym sposobem zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w przemyśle lotniczym.

Projekt FlyZero, prowadzony przez Aerospace Technology Institute i finansowany przez rząd brytyjski, opracował koncepcję samolotu średniej wielkości napędzanego ciekłym Wodorem. Mówi się, że samolot będzie w stanie latać 279 pasażerów non-stop z Londynu do San Francisco lub z Londynu do Auckland w Nowej Zelandii, z jednym przystankiem na tankowanie.

Jesteśmy o wiele lat od komercyjnych samolotów wodorowych, z infrastrukturą tankowania nieistniejącą, a wodór droższy i trudniejszy do przechowywania niż standardowe paliwo naftowe. Projekt FlyZero planuje opublikować bardziej szczegółowe wyniki na początku przyszłego roku.

Czytaj dalej.

W samą porę na zeznania Adama Mosseriego w Senacie.

Instagram uruchomił szereg nowych i eksperymentalnychfunkcje tal miały sprawić, że aplikacja stanie się bezpieczniejszym miejscem dla nastolatków przed zeznaniami Senatu Adama Mosseriego, szefa Instagramu. Zapowiedziana wcześniej funkcja Take a Break została uruchomiona w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Teraz, gdy użytkownik — w szczególności nastolatki — przez długi czas przeskakuje przez Instagram, aplikacja poprosi ich o przerwę i ustaw przypomnienia na przyszłość.

W marcu Instagram uruchomi narzędzia dla rodziców i opiekunów, aby dać im sposób na sprawdzenie, ile czasu ich dzieci spędzają na aplikacji i ustawienie limitów czasowych.

Adam Mosseri będzie zeznawał w tym tygodniu w ramach serii przesłuchań na temat ochrony dzieci w Internecie. Facebook i Instagram zostały ostrzelane w ostatnich miesiącach po tym, jak informator Frances Haugen powiedziała Kongresowi o wpływie sieci społecznościowych na Nastolatki Na podstawie własnych badań Meta. Haugen ujawnił, że ” ranking oparty na zaangażowaniu na Instagramie może prowadzić dzieci od bardzo nieszkodliwych tematów, takich jak zdrowe przepisy… do treści promujących anoreksję w bardzo krótkim okresie czasu.”

Czytaj dalej.

 

Największe wiadomości, które mogłeś przegapić

Kosmiczna podróż Williama Shatnera staje się dokumentem Amazon

Flagowy telewizor firmy Toshiba Fire TV ma zestaw głośnomówiący Alexa

Firefox 95 zwiększa ochronę przeglądarki przed złośliwym kodem

DoorDash testuje 15-minutowe dostawy artykułów spożywczych w Nowym Jorku

Google Pixel update zapewnia oszczędność czasu w nowych i starszych modelach

YouTube twierdzi, że większość spornych roszczeń dotyczących praw autorskich jest rozwiązywana na korzyść uploadera

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.