Polestar 5 to produkcyjna wersja Precept concept EV

W zeszłym roku firma Polestar ogłosiła, że to oszałamiająca koncepcja EV sedan stanie się prawdziwym samochodem produkcyjnym. Teraz firma pokazała pierwsze oficjalne zdjęcia wersji produkcyjnej i potwierdziła, że pojawi się w 2024 roku jako Polestar 5, Roadshow zgłosiła.

W przeciwieństwie do wielu koncepcji auto show, nowy pojazd bardzo przypomina zasadę, na której jest oparty. Obejmuje to długi rozstaw osi,” rekinowy ” nos, konstrukcję fastback i geometryczne bigowanie. “To sprawia, że jestem bardzo dumny, aby zobaczyć, jak wiele z projektu samochodu koncepcyjnego czyni go w Polestar 5,” powiedział dyrektor generalny Polestar Thomas Ingenlath w oświadczeniu. Prawdopodobnie będzie korzystać z wersji nadchodzącej platformy SPA2 EV Geely, przeznaczonej również dla SUV-a Polestar 3 i nowej generacji Volvo XC90. 

Z Polestar 5, firma prawie wzbogaciła swoją ofertę EV, która obejmuje obecny Polestar 2, nadchodzący SUV Polestar 3 i oryginalny Polestar 1, PHEV, który nie będzie już produkowany po 2021 roku. Polestar 4 jest również w offing jako mniejszy SUV w stylu crossovera, który może być analogiem doładowania Volvo C40, zgodnie z Autocar raport. 

To da mu linię produktów mniej więcej równoważną Tesli, z sedanem, hatchbackiem, crossoverem i SUV-em. Biorąc pod uwagę kotlety konstrukcyjne Polestar i doskonałe właściwości jezdne Polestar EV, które widzieliśmy do tej pory, powinien być groźnym rywalem. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.