TikTok współpracuje z CreatorIQ, aby pomóc markom znaleźć właściwych influencerów

“Twórcy są siłą napędową naszej platformy i nieustannie myślimy o nowych sposobach ułatwienia im łączenia się z markami i współpracy z nimi”, powiedziała Melissa Yang, Szefowa ds. partnerstw ekosystemowych w TikTok. “Cieszymy się, że możemy zintegrować się z elitarną grupą zaufanych partnerów, aby pomóc markom odkrywać i współpracować z różnymi twórcami, którzy mogą dzielić się swoim przekazem w autentyczny sposób.”

Partnerstwo TikTok jest wynikiem przejęcia przez CreatorIQ we wrześniu 2021 Tribe Dynamics, platformy analitycznej marketingu influencer. Użytkownicy Creator IQ to Anheuser-Busch InBev, Airbnb, Calvin Klein, CVS, Dentsu, Disney, H&M, Sephora i Unilever.

“TikTok stał się kluczową platformą dla marek, które chcą wykorzystać kulturę”, napisał za pośrednictwem poczty elektronicznej Gary Orellana, starszy wiceprezes ds. marketingu influencer w Dentsu w Ameryce. “Możliwość dostępu do TikTok Creator Marketplace za pośrednictwem panelu CreatorIQ pozwala nam zmaksymalizować wpływ naszych działań informacyjnych i zarządzania twórcami, łącząc je na różnych platformach, dostarczając dane pierwszej firmy w czasie rzeczywistym i zwiększając wydajność dla naszych klientów.”