TikTok wprowadza przesyłanie 1080p i więcej funkcji edycji

To pracowity dzień dla TikTok. Firma nie tylko ogłosiła nadchodzące zmiany algorytmu rekomendacji, ale także wprowadza kilka funkcji edycji, które powinny poprawić wygląd (a może i dźwięk) twoich filmów. 

Być może najważniejszą aktualizacją jest obsługa przesyłania 1080p w wybranych krajach. Możesz udostępniać filmy w tej rozdzielczości, przełączając ustawienie Prześlij HD w sekcji “Więcej opcji” na stronie publikowania.

Aplikacja oferuje łatwy sposób na poprawę ogólnego wyglądu filmu. Z nowym przyciskiem poprawy wizualnej, TikTok mówi, że poprawi ekspozycję, słabe światło i aspekty korekcji kolorów za pomocą jednego dotknięcia. Po nagraniu lub przesłaniu filmu możesz dotknąć przycisku Ulepsz na prawym panelu. Jeśli nie podobają Ci się te zmiany, ponowne naciśnięcie przycisku spowoduje ich cofnięcie.

W innym miejscu efekt zielonego ekranu ma teraz integrację z Giphy, więc możesz użyć GIF z biblioteki tej platformy jako tła wideo. Jest też więcej muzycznych i zwierzęcych efektów głosowych. TikTok może zmienić swój głos lub inne dźwięki w kocie miauczenie, flet lub suona (Chiński podwójny trzcinowy róg). Możesz je wypróbować, dotykając przycisku efekt głosowy na stronie edycji.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.