Płytka do nabycia przez rodzinną usługę udostępniania lokalizacji Life360

Tile po raz pierwszy pojawił się w kampanii crowdfundingowej i spopularyzował pomysł używania tagów do lokalizowania zaginionych przedmiotów – ale ostatnio stanął w obliczu groźnej konkurencji ze strony takich firm jak Apple AirTags. Teraz Tile został nabyty rodzinny tracking firmy Life360 za 205 milionów dolarów w ruchu, który może dać mu zasoby, aby lepiej walczyć z rywalami. Będzie nadal działać z tą samą marką pod obecnym CEO CJ Prober, ogłosił Life360.

Life360 powiedział, że przejęcie pomoże mu rozwinąć się poza śledzenie rodziny, pozwalając ludziom ” zlokalizować ludzi, zwierzęta i rzeczy, które kochają.”Zauważono, że dodanie 33 milionów użytkowników smartfonów Life360 zwiększy zasięg sieci wyszukiwania Tile o około 10x. 

Jednocześnie Life360 uzyska dostęp do konsumentów w 27 000 sklepach detalicznych, w których sprzedawane są urządzenia do śledzenia płytek. Technologia Tile jest również wykorzystywana w ponad milionach urządzeń innych firm, od słuchawek bezprzewodowych po obroże dla psów. Firma będzie również pozyskiwać abonentów Tile, zwiększając swoją całkowitą bazę płatnych abonentów o 45 procent do 1,6 miliona użytkowników.

Firma podkreśliła, że zarówno Life360, jak i Tile są “agnostykami platformy”, działającymi zarówno na iOS, jak i Androida. Podtekstem jest to, że poduszki powietrzne Apple działają tylko na iOS, choć Apple ma plany wprowadzenia kompatybilności z Androidem do końca roku. W zeszłym roku Tile złożył skargę UE przeciwko Apple za rzekome antykonkurencyjne zachowanie, twierdząc, że aktualizacja iOS 13.5 utrudnia korzystanie z aplikacji. 

Z pewnością istnieje synergia między firmami, ponieważ Life360 działa od lat jako wieloplatformowa usługa w stylu “Znajdź moich przyjaciół”. Rodzice w USA, zwłaszcza, używali urządzeń do śledzenia swoich dzieci – więc dodanie możliwości śledzenia obiektów i gadżetów ma sens. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.