Twitch współpracuje teraz z SharePlay na iPhone ‘ a i iPada

Twitch wprowadził kolejną funkcję, która ma zbliżyć widzów do siebie. Usługa transmisji na żywo obsługuje teraz SharePlay na iPhonie i iPadzie, więc do 32 osób może oglądać ten sam strumień podczas połączenia FaceTime.

Wszyscy uczestnicy połączenia będą musieli zalogować się do aplikacji Twitch — usługa potwierdziła Engadget, że każda osoba będzie liczyć jako indywidualny widz. Gdy po raz pierwszy otworzysz transmisję podczas FaceTime, Twitch zapyta, czy chcesz grać dla siebie, czy dla wszystkich w trakcie rozmowy, i zapamięta Twój wybór. Jeśli zdecydujesz się UDOSTĘPNIĆ go wszystkim, SharePlay zsynchronizuje strumień na urządzeniach wszystkich, więc wszyscy oglądają ten sam moment jednocześnie. Sterowanie odtwarzaniem i pauzą będzie również synchronizowane na różnych urządzeniach.

Każdy, kto dzwoni, może przenieść wszystkich na inny kanał Twitch. Każdy będzie mógł wchodzić w interakcje z czatem streamera, śledzić go lub subskrybować i wysyłać bity z własnego konta. Możesz oglądać transmisję w orientacji pionowej lub poziomej, ale przynajmniej na razie nie możesz kontynuować sesji SharePlay w aplikacji Apple TV Twitcha.

Sesja SharePlay kończy się, gdy strumień jest zamknięty, opuszczasz połączenie FaceTime lub kończysz SharePlay. Jeśli zamkniesz strumień, zostaniesz zapytany, czy chcesz go zakończyć dla siebie lub wszystkich. Wybór tego ostatniego nie zamknie strumienia na urządzeniach innych, ale odtwarzanie nie zostanie zsynchronizowane.

Twitch jest jedną z największych platform streamingowych w okolicy. Jest to mile widziany dodatek do rosnącej oferty usług obsługujących SharePlay, które Apple wdrożyło w zeszłym miesiącu w systemie iOS 15.1. Spotkanie ze znajomymi podczas rozmowy FaceTime, aby obejrzeć zabójcze speedruns w niesamowitych grach zrobione szybko, brzmi jak świetny sposób na spędzenie czasu razem, nawet gdy jesteś we własnych domach.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.