Twitter dodaje aliasy, aby chronić współpracowników do programu birdwatch fact check

Od początku roku Twitter prowadzi pilotażowy program o nazwie Birdwatch, który widział, jak crowdsource sprawdza fakty bezpośrednio od innych użytkowników Twittera. To teraz wprowadzenie sposobu dla uczestników programu, aby ukryć swoją tożsamość, gdy dołączą notatkę do czyjegoś tweeta. Od Dziś firma twierdzi, że będzie automatycznie generować aliasy dla nowych użytkowników Birdwatch, którzy nie są publicznie powiązani z ich kontami na Twitterze.

“Chcemy, aby wszyscy czuli się komfortowo przyczyniając się do Birdwatch, a aliasy pozwalają pisać i oceniać notatki bez udostępniania nazwy użytkownika na Twitterze” – powiedziała firma w poście na blogu. Ma nadzieję, że funkcja zmniejszy stronniczość, kładąc nacisk na to, co ludzie piszą w notatkach, które zostawiają, zamiast na swoją tożsamość. Powołując się na ostatnie badania, mówi, że pseudonimy mogą również sprawić, że ludzie poczują się komfortowo z ” przekraczaniem linii partyzanckich lub krytykowaniem własnej strony bez perspektyw presji rówieśników lub zemsty.”

Oprócz aliasów, Twitter rozwija również strony profilowe, które ułatwią zobaczenie czyjegoś przeszłego wkładu w obserwację ptaków. Firma twierdzi, że robi to, aby zapewnić, że aliasy nie przyjdą ” kosztem odpowiedzialności.”W tym celu każda notatka na czyimś profilu publicznym będzie zawierać aktualną ocenę, którą uzyskał wkład, informując cię, co społeczność o tym myśli. Mam nadzieję, że jest to coś, co pomaga w problemie niezawodności, który dogonił program.

Dla tych, którzy dołączyli do Birdwatch przed dzisiejszym ogłoszeniem, wszystkie ich wcześniejsze wkłady będą teraz objęte nowym pseudonimem. Ponieważ niektórzy ludzie mogą być w stanie wywnioskować związek między czyimś profilem Birdwatch A nazwą użytkownika na Twitterze na podstawie sprawdzeń faktów, które widzieli przed dzisiejszym wprowadzeniem funkcji, firma mówi, że uczestnicy programu mogą DM konto Birdwatch o usuwaniu swoich wcześniejszych wkładów.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.