Twitter podbija czerń, Latinx zatrudnia model “work from everywhere”

Twitter w 2020 r. obiecał, że kobiety będą stanowiły połowę siły roboczej, a grupy niedostatecznie reprezentowane będą 25% siły roboczej w USA do 2025 r. W 2021 r. kobiety stanowiły 44,7% światowej siły roboczej. Łączny udział niedostatecznie reprezentowanych pracowników zostanie zaktualizowany wraz z wynikami finansowymi za pierwszy kwartał-powiedział Loduca. Wynagrodzenie kadry kierowniczej zależy teraz częściowo od tego, w jaki sposób spełniają te cele w zakresie różnorodności.

Twitter wymagał również w ubiegłym roku, aby ostateczna liczba kandydatów do pracy na stanowiska powyżej ról na poziomie podstawowym w USA obejmowała co najmniej trzy osoby, a grupa ta musiała mieć co najmniej jedną kobietę i jedną osobę koloru, powiedział Loduca. Porównał wytyczne Twittera z “zasadą Rooneya” w National Football League, która wymaga, aby drużyny z najlepszymi wakatami trenerskimi rozważyły co najmniej jednego czarnego kandydata. 

Twitter powiedział, że wielu pracowników nigdy nie musi wracać do biura i może “pracować z dowolnego miejsca” nawet po zakończeniu pandemii. Wykorzystując wirtualną rekrutację, firma w ubiegłym roku poszukiwała nowych pracowników w takich miejscach jak Afryka i Ameryka Południowa na całym świecie. W USA, to również ukierunkowane na południowej Florydzie, Teksasie i południowej Kalifornii-miejsca, które chciał rozszerzyć relacje z tak zwanych hiszpańskich instytucji obsługujących, Loduca powiedział.

Czarni pracownicy byli ponad dwukrotnie bardziej skłonni do przyjęcia pracy z Twittera w porównaniu z poprzednim rokiem, a dla wnioskodawców Latinx odnotowano prawie pięciokrotną poprawę, powiedział Twitter.

W tym roku Loduca powiedział Twitter będzie rozwijać inicjatywy w celu poprawy zatrudniania pracowników Latinx. Hiszpanie stanowią około 18,7% populacji, według spisu z 2020 roku.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

– Bloomberg News