Twitter wprowadza funkcję napiwków w aplikacji na Androida

Po wprowadzeniu funkcji “tip jar” dla wszystkich użytkowników iOS powyżej 18, Twitter wprowadził tę funkcję również na Androida. Chodzi o to, że jeśli widzisz szczególnie zabawny lub pouczający tweet, możesz wysłać pieniądze do aplikacji gotówkowej twórcy, Patreon, Paypal, Bandcamp i Venmo bezpośrednio z aplikacji. 

Twitter po raz pierwszy wprowadził słoiki z końcówkami w maju, a następnie rozpowszechnił je wśród użytkowników iOS we wrześniu. Podobna funkcja jest dostępna wewnątrz klubowej funkcji “Spaces” Twittera, pozwalając twórcom pobierać opłaty za “bilety” do funkcji dostępu na żywo. Twitter niedawno otworzył “super follows”, aby wybrać twórców, umożliwiając im zarabianie na tweetach i dostarczanie ekskluzywnych treści, a także usługę subskrypcji, która mogłaby wyeliminować paywall’ y publikacji na platformie.

Oprócz korzystania ze zwykłych pieniędzy za pośrednictwem usług płatniczych, Twitter może wkrótce dać napiwek innym za pomocą Bitcoin. Według wycieku, Twitter planuje korzystać z sieci Lightning, aby umożliwić płatności Bitcoin z dużą prędkością i stosunkowo niskie opłaty.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.