Eksperymentalna funkcja “Flock” na Twitterze pozwoli Ci udostępniać tweety najbliższym znajomym

Twitter nadal pracuje nad funkcją, która da ci sposób na wysyłanie tweetów, które mogą być widoczne tylko przez wybranych znajomych. W lipcu ubiegłego roku portal społecznościowy ujawnił, że rozważa możliwość wyznaczenia “zaufanych przyjaciół”, więc niektóre tweety będą widoczne tylko dla nich. Alessandro Paluzzi, programista i inżynier wsteczny, odkrył dowody na to, że funkcja jest obecnie w fazie rozwoju, a Twitter nazywa ją teraz “Flock.” 

Można by nazwać inaczej, jeśli dostanie szersze wydanie-poinformowała firma The Verge to “stado” to tylko nazwa zastępcza. Opierając się na wyjaśnieniu, które znalazł Paluzzi, jego obecna wersja pozwoli Ci dodać do listy 150 użytkowników i będą oni jedynymi, którzy będą mogli zobaczyć tweety wysyłane do grupy i odpowiedzieć na nie. Każdy tweet, który wyślesz do swojego stada, będzie dostarczany z powiadomieniem informującym odbiorców, że mogą go zobaczyć, ponieważ dodałeś ich do grupy. Możesz edytować grupę w dowolnym momencie, A Twitter mówi, że nie powiadomi nikogo, kogo usuniesz. 

Kiedy firma po raz pierwszy ujawniła, że rozważa dodanie funkcji zaufani przyjaciele, przedstawiła również inną koncepcję, która pozwoliłaby na przyjmowanie różnych osób na tym samym koncie. Nie jest jasne, czy ta wersja funkcji nie jest już rozwijana. Twitter testuje również funkcję o nazwie społeczności, która zapewnia dedykowaną przestrzeń dla grup osób o tych samych zainteresowaniach. Flock został jednak zaprojektowany z myślą o twoich prawdziwych przyjaciołach, podobnie jak bliscy przyjaciele Instagram dla opowieści. W oświadczeniu przesłanym do The Verge, Twitter powiedział, że ” zawsze pracuje nad nowymi sposobami, aby pomóc ludziom angażować się w zdrowe rozmowy ,i [to] obecnie bada sposoby, aby ludzie dzielili się bardziej prywatnie.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.