USA nie odepchną sponsorów Olimpijskich do wycofania się z imprezy

Administracja Biden nie będzie naciskać na firmy, aby zrezygnowały ze sponsorowania Igrzysk Olimpijskich w Pekinie-powiedziała sekretarz handlu Gina Raimondo.
“To, co robią poszczególne firmy, zależy wyłącznie od nich. Nie będziemy ich naciskać w taki czy inny sposób ” – powiedział Raimondo w czwartek w redakcji z dziennikarzami i redaktorami Bloomberg. 

– Jeśli więc firma zdecyduje – tak jak wiele firm-że chce złożyć oświadczenie przeciwko łamaniu praw człowieka, to byłoby świetnie. Ale nie będziemy nikogo zmuszać do podjęcia tej decyzji.”

Zobacz Przegląd roku 2021 Ad Age tutaj.

Przemówiła dzień po tym, jak republikański Senator Marco Rubio zaapelował do firm sponsorujących Olimpiadę, aby wyciągnęły swoje dolary reklamowe z zimowej imprezy sportowej, chyba że igrzyska zostaną przeniesione z Pekinu. Rubio oskarżył ich o “promowanie i gloryfikowanie ludobójczego reżimu”, powołując się na represje wobec muzułmanów w Chińskim regionie Xinjiang.

“To nie jest rozciągnięcie powiedzieć, że Airbnb, Alibaba, Allianz, Atos, Bridgestone,Coca-Cola, Intel, NBC, Omega, Panasonic, Procter & Gamble, Toyota, Samsung i Visa są teraz ignorowanie trwającego ludobójstwa w ślepej pogoni za zyskami,” powiedział w liście opublikowanym w środę.

Czytaj więcej na ten temat: czego Olimpiada w Tokio może nauczyć reklamodawców o Igrzyskach w Pekinie