USA i Chiny będą współpracować w celu ograniczenia zmian klimatu w tej dekadzie

USA i Chiny Stoją w sprzeczności na wielu frontach, ale zmiany klimatyczne mogą nie być jednym z nich. The Washington Post raporty oba kraje wydały wspólne zobowiązanie na COP26, aby ograniczyć globalne ocieplenie w 2020 roku. oba kraje stwierdziły, że dostrzegają lukę między obecnymi działaniami a celem porozumienia paryskiego, jakim jest utrzymanie tego ocieplenia poniżej 2C, a najlepiej nie wyższego niż 1,5 C.

Dokładne warunki nie były dostępne w chwili pisania tego tekstu, ale Amerykański wysłannik ds. klimatu John Kerry powiedział, że Chiny zobowiązały się do zmniejszenia emisji metanu i zużycia węgla “tak szybko, jak to możliwe.- Chiny nie przyłączą się jednak do inicjatywy USA-Europa w celu zmniejszenia emisji metanu o jedną trzecią nie później niż 2030.

Nie jest jasne, czy przekłada się to na znaczące działanie, czy nie. Chiny podjęły pewne wysiłki w celu promowania pojazdów elektrycznych i zmniejszenia uzależnienia od węgla, ale nadal są największym czynnikiem przyczyniającym się do emisji i nie zmniejszyły radykalnie swojej szkodliwej produkcji. To również nie miał wiele obecności na COP26, z prezydent Xi Jinping odmawia pokazać się, gdzie prezydent USA Joe Biden był szczęśliwy, aby uczestniczyć.

USA też nie są odporne na problemy. Chociaż administracja Biden obiecała zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o połowę do 2030 roku i zachęcić do przyjęcia EV, nie ma gwarancji, że może przyjąć przepisy potrzebne do uszanowania swojej strony zobowiązania. Zakładając, że następny Biały Dom nie cofnie wcześniejszych wysiłków na rzecz ochrony środowiska.

Rzadko jednak zdarza się, że Stany Zjednoczone i Chiny zgadzają się w kwestiach zmian klimatycznych, a samo istnienie zobowiązania stanowi postęp dla Chin. Kraj ten nie przyznał wcześniej na przykład wpływu metanu na globalne ocieplenie. To sugeruje, że Chiny są przynajmniej świadome zakresu problemu, nawet jeśli jest jeszcze długa droga do rozwiązania tego problemu.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.