Walmart może oferować kryptowaluty i NFTs

Walmart najwyraźniej nie chce być pominięty w kryptograficznym pośpiechu. CNBC dowiedział się Walmart złożył kilka wniosków o znak towarowy z USPTO pod koniec grudnia do sprzedaży dóbr wirtualnych, w innym zgłoszeniu powiedział, że zapewni kryptowaluta, jak również NFTs. Chociaż dokumenty niekoniecznie gwarantują działanie, Adwokat Josh Gerben powiedział CNBC znaki towarowe były bardzo szczegółowe-Walmart wyraźnie myślał o tym, jak poradzi sobie z cyfrowymi walutami i produktami.

W oświadczeniu rzecznik Walmart powiedział Engadget, że firma “stale bada”, w jaki sposób nowe technologie mogą wpływać na zakupy, i że” rutynowo ” złożyła znaki towarowe w ramach tego procesu. Nie oczekuj, że firma potwierdzi lub zaprzeczy planom na tym etapie, innymi słowy.  

Nie byłoby dziwne, aby Walmart zanurzył się w kryptowalutach lub NFTs. Po tym, jak Facebook zmienił nazwę na Meta i zasygnalizował swój zamiar wspierania metaverses, nastąpił pośpiech wśród głównych marek, aby wejść w przestrzeń z walutami, NFTs lub obu. Adidas, Nike, Gap i inne znane nazwiska zaczęły sprzedawać NFTs i sugerowały intencje tworzenia wirtualnych przestrzeni. Walmart może nie chcieć ryzykować utraty, jeśli ten trend trwa, nawet jeśli nie spieszy się z dołączeniem do wczesnych użytkowników.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.