Walmart stakes twierdzi o metaverse—z niewielkimi dowodami planuje tam mieszkać

Walmart wydaje się przygotowany na totalny blitz metaverse, dzięki serii zgłoszeń znaków towarowych, które rozszerzają jego centralną markę i logo na pozornie każdą możliwą aplikację-w tym pełną gamę kryptowalut, NFT i innych usług metaverse dla dostawców.

Ale 21 obszernie szczegółowe zgłoszenia znaków towarowych na Grudzień. 30, po raz pierwszy zgłoszone przez CNBC, nie zawierają niczego, co wydaje się być zastrzeżoną nazwą kryptowaluty Walmart. Wydają się być głównie kwestią Walmart staking jego roszczenia do nieruchomości handlowych w metaverse tylko na wypadek, gdyby którekolwiek z tych aplikacji stało się inicjatywami w świecie rzeczywistym.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.

Zgłoszenia rozszerzają nazwę Walmart, firmę medialną Walmart Connect i powiązane z nimi logo starburst na prawie każdy możliwy obszar metaverse, w tym wirtualne wizyty opieki zdrowotnej, NFTs i wszelkiego rodzaju transakcje elektroniczne.

Wśród bardziej interesujących aspektów jest gigantyczny Detalista ruchu rozszerzyć swój znak towarowy Walmart Connect-który obejmuje usługi reklamowe dla dostawców-w całej gamie ofert, które obejmują usługi finansowe związane z kryptowaluta.

Chociaż nigdy nie otworzył własnego banku, Walmart od dawna starał się wprowadzić usługi finansowe. Sprzedawca ma na przykład własną usługę transferu pieniędzy we współpracy z MoneyGram, która konkuruje z Western Union i własny portfel cyfrowy Walmart Pay.

Ale zgłoszenia znaków towarowych obejmują możliwość rozszerzenia zasięgu głębiej na usługi finansowe, przetwarzając transakcje kryptowalutowe i potencjalnie eliminując lub zmniejszając opłaty transakcyjne, od dawna zmagał się z procesorami kart kredytowych i debetowych przez dziesięciolecia sporów sądowych. Prawdopodobnie, Walmart może pozwolić użytkownikom skonfigurować własne portfele kryptowaluta online na pokrycie płatności bezpośrednio lub do sprzedawców zewnętrznych, z pominięciem instytucji finansowych.

Dokumenty rozszerzają również Walmart Connect na usługi danych i oprogramowania dla Dostawców, które Detalista rozwija za pośrednictwem jednostki Walmart Data Ventures i partnerstwa z Dunnhumby, która wcześniej była częściowo własnością rywala Kroger Co. i nadal ściśle współpracuje z brytyjskim sprzedawcą detalicznym Tesco.

Nie ma wielu konkretnych nowych znaków towarowych, które sugerowałyby rychłą aktywność, z trzema wyjątkami. Sprzedawca złożył wniosek o” Verse to Store; “” Verse to Home; “i” Verse to Curb “znaki towarowe, które upuszczają” Meta”, aby objąć Walmart site-to-store i Walmart+ opcje dostawy z wirtualnego świata do fizycznego.