Dlaczego streaming to przyszłość reklamy

Streaming zajął świat przez burzę, i to szybko. Są szanse, że prawdopodobnie masz już subskrypcję Netflix, Hulu, Disney+, Amazon Prime Video, Peacock lub HBO Max—jeśli nie wszystkie powyższe.

Dla marek szybki wzrost streamingu za pośrednictwem podłączonej telewizji (CTV), aby stać się jednym z najpopularniejszych mediów rozrywki, zaprezentował reklamodawcom coś w rodzaju kopalni złota. Z pewnością marki postrzegają reklamę CTV jako niezbędny ruch-wydatki na reklamy CTV osiągną 14,4 mld USD do końca 2021 r., o 59,9% wyższe niż rok wcześniej, i osiągną 29,5 mld USD do 2024 r., według eMarketer.

Na początku listopada w Ad Age Next: Streaming odbyła się seria rozmów z największymi firmami medialnymi i usługami streamingowymi na temat stanu branży streamingowej i jej dalszego kierunku. Edytor Ad Age Studio 3000 Natalie Zfat miała okazję porozmawiać o przyszłości reklamy CTV z Serge Mattą, prezesem LG ads Solutions, wcześniej znanym jako Alphonso Inc., firmy telewizyjnej, w której LG Electronics kupiło większościowy pakiet akcji w ubiegłym roku. LG ads Solutions współpracuje z imponującą gamą marek, aby rozszerzyć swój zasięg poza telewizję liniową i tradycyjną kablówkę do dalekosiężnej bazy odbiorców CTV. 

Metryki CTV są kluczowe

Matta zauważa, że istnieje różnica demograficzna między widzami liniowymi i CTV, przy czym widzowie CTV są młodsi. Ponadto istnieje znaczna część populacji streamingu, która pobiera rozrywkę tylko poprzez subskrypcje strumieniowe. Matta wyjaśnia, że istnieje duża szansa, aby wykorzystać uwagę i zaangażowanie tych widzów, którzy tylko streamują. 

“Piękne w CTV jest to, że w rzeczywistości możesz dotrzeć do ograniczonej Publiczności na podstawie ich wzorców oglądania, wszystko w sposób przyjazny dla prywatności”, mówi Matta. Dodaje, że dzięki technologii automatycznego rozpoznawania treści (ACR) na CTV platformy takie jak LG ads Solutions —z siecią 20 milionów gospodarstw domowych i 120 milionami inteligentnych telewizorów zainstalowanych na całym świecie—są w stanie budować odbiorców w oparciu o to, jakie są zachowania ludzi w streamingu, co pokazuje, że są fanami, a nawet to, co oglądają, gdy przeskakują na telewizję liniową, coś, czego marki po prostu nie mogłyby uchwycić za pomocą samych danych liniowych. 

Wzrost zakupów programowych

Zapytany o to, w jaki sposób marki mogą wykorzystać te dane poprzez cel pośredni, Matta przytacza szybki wzrost zakupów programmatic w krajobrazie CTV. Niektóre marki w rzeczywistości wykorzystują programmatic wyłącznie w swojej strategii reklamowej CTV, a największą zaletą jest to, że jest łatwo skalowalny i mierzalny. 

Ten trend zaczął się szybko, nawet szybciej, niż przewidywał Matta i jego koledzy-mówi. Jest to poparte projekcją emarketera, że 7 na 10 dolarów reklam CTV zostanie zrealizowanych lub zrealizowanych programowo w 2021 roku, co odpowiada ponad 10 miliardom dolarów.

Jeśli chodzi o wyniki Reklamy CTV, “kwestia prywatności jest naprawdę kluczowa”, podkreśla Matta. Przepisy dotyczące prywatności szybko ewoluują, ponieważ technologia przechwytywania danych staje się coraz bardziej wyrafinowana, więc reklamodawcy będą mieli kluczowe znaczenie w kwestii ograniczeń prywatności na skalę globalną, mówi.

“Kluczowe jest, aby ten opt-in, i to, co zrobiliśmy tutaj,” Matta dodaje. “A jeśli ludzie chcą zrezygnować, musisz natychmiast usunąć wszystkie ich rekordy.” 

Kolejny rozdział CTV

CTV ma wszystkie podstawowe elementy skutecznej strategii reklamowej-zasięg, bezpośredniość i skalowalność. Przeszkodą w tradycyjnej reklamie cyfrowej jest często przecinanie bałaganu konkurencyjnej przestrzeni reklamowej i objętości. Z CTV, Matta zauważa, że jego największym atutem jest 100% widoczność. 

Branże wszelkiego rodzaju zwracają uwagę i podejmują szybkie działania. Nawet linie wycieczkowe podkręcają tarczę na wydatki reklamowe CTV w miarę zbliżania się sezonu zimowego. Korzystając z tej samej kreatywności, marki widzą większy wpływ na bardziej globalną skalę.

Co dalej? W przypadku LG ads Solutions udoskonala się wyniki. 

Obecnie dane CTV mogą rejestrować ważne dane, w tym wyświetlenia i kliknięcia, a także są obecnie używane do rozszyfrowania, jeśli po wyświetleniu reklamy na platformie CTV konsumenci zostali zainspirowani do zrobienia czegoś takiego, jak wizyta w sklepie, restauracji lub kinie. Matta przewiduje, że pewnego dnia przemysł będzie w stanie przedstawić jeszcze jaśniejszy obraz reakcji konsumentów.

Bardziej skonsolidowane, kompleksowe dane to kolejny element układanki w pozycjonowaniu reklamy CTV, aby stać się dominującym medium w reklamie cyfrowej. 

“Ogólnie rzecz biorąc, marki, które wykorzystują CTV, odnotowują ogromny zwrot z wydatków na reklamy”, mówi Matta. “I nie ma oznak spowolnienia.”